«Укртрансгаз» та УЕБ запускають можливість біржових торгів газом у ПСГ

АТ «Укртрансгаз» (УТГ), як оператор газосховищ України та ТБ «Українська енергетична біржа» (УЕБ) підписали договір про взаємодію, який передбачає забезпечення замовників послуг зберігання (закачування, відбору) природного газу біржовими стандартизованими продуктами для торгівлі природним газом, що зберігається у підземних сховищах України. Про це повідомляє прес-служба УЕБ.

За словами біржі, новий функціонал дасть змогу компаніям пришвидшити та оптимізувати торговельні операції з газом, підвищить їх надійність, допоможе поліпшити кінцевий результат торгів завдяки залученню ширшого кола учасників.

Планується, що співпраця між УТГ та УЕБ буде реалізована у два етапи:

На першому етапі учасники ринку зможуть здійснювати торгові операції з розмитненим природним газом, що зберігається в ПСГ, через платформу УЕБ. За словами біржі, новий функціонал стане доступним із середини березня. «Укртрансгаз» виступатиме гарантом наявності в ПСГ заявленого на торги обсягу газу та забезпечуватиме автоматизацію його передання від одного учасника торгів до іншого протягом 30 хвилин. Після чого, біржа у взаємодії з банком за ескроу рахунками автоматично проводитиме клірингові розрахунки.

На другому етапі можливість торгівлі газом через торгову платформу УЕБ розповсюдиться на клієнтів, що зберігають газ в українських підземних сховищах у режимі «митний склад» та «митний склад+short haul». Таким чином, новий функціонал стане доступним і для компаній-нерезидентів, котрі зберігають свій газ в Україні. Наразі ця послуга знаходиться на етапі розроблення та технічної реалізації і стане доступною для учасників ринку орієнтовно з кінця квітня 2021р.

«Враховуючи те, що нині торговельні операції з газом в Україні часто відбуваються на рівні особистих контактів, подібний крок можна вважати справжнім проривом для нашого ринку. Тепер газові торги стануть прозорішими, надійнішими, до них зможе долучатися більша кількість компаній. А здорова конкуренція завжди грає на користь ринку. Україна отримає вигоду і як гравець міжнародного рівня: ми станемо ще цікавішими та зручнішими для наших іноземних замовників», ‒ зазначив т.в.о. генерального директора АТ «Укртрансгаз» Сергій Перелома.

«Великий потенціал ринку природного газу в Україні диктує необхідність наявності нових, сучасних інструментів, завдяки яким активізується торгівля природним газом у ПСГ. Розвиток торгівлі газом у ПСГ розширює обсяги використання інфраструктури газосховищ, сприяє розвитку газового ринку України та створенню національного газового хабу. Ми отримуємо запити від учасників ринку на такий інструмент торгівлі, що забезпечить формування цінових індикативів на газ з точкою передачі в ПСГ та може стати серйозним поштовхом для розвитку, в т.ч. і короткострокового ринку газу в Україні», ‒ зауважив Голова біржового комітету УЕБ Олексій Дубовський, .

12:46 / 4 лютого 2021

Подiї
09:30 / 29 березня, 2022
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
Всі події