«Укргідроенерго» підтримує як найшвидший перехід до фінансового ПСО

ПрАТ «Укргідроенерго» підтримує як найшвидший перехід від моделі покладання спеціальних обов’язків на ринку електроенергії шляхом відпуску державними генеруючими компаніями товарної продукції до фінансової моделі, яка дозволяє цим компаніям вільно продавати електроенергію і перераховувати на спецобов’язки частину отриманого прибутку.

Таку думку в коментарі для агентства ExPro повідомив генеральний директор «Укргідроенерго» Ігор Сирота.

«Я вважаю, що треба переходити якомога швидше. Наші консультанти та фахівці працюють в цих робочих групах, щоб якомога швидше перейти до моделі фінансового ПСО, я вважаю, що це правильний підхід», - сказав він. Також гендиректор додав, що вільний продаж електроенергії компанією «Укргідроенерго» дозволить потіснити ряд інших трейдерів.

«Ми витіснимо недобросовісних трейдерів, які не мають ресурсу, які можуть просадити ціну на ринку «на добу наперед». Чим прозоріший ринок, тим він якісніший», - додав голова компанії.

Як повідомляло агентство ExPro, в середині червня 2020р т. в. о. міністра енергетики Ольга Буславець повідомила, що Міненерго планує перехід до фінансового ПСО, проте перед цим буде застосована проміжна модель ПСО. За словами Буславець, НКРЕКП має провести дискусії та погодження редакції фінансового ПСО з Секретаріатом Енергетичного співтовариства перед прийняттям відповідної постанови Кабінету міністрів.

В 20-х числах червня Агентство уряду США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках «Проєкту Енергетичної Безпеки» опублікувало своє бачення переходу до фінансового механізму ПСО. Агентство пропонує укладати swap-контракти між державною генерацією та постачальниками універсальних послуг, яким генерація буде фінансово компенсувати різницю між ринковою та встановленою для населення ціною на електроенергію.

16:00 / 16 липня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події