«Укренерго» та Мінфін розглядають випуск «зелених» облігацій для погашення боргів перед ВДЕ

НЕК «Укренерго» та Міністерство фінансів (в статусі єдиного акціонера «Укренерго»), розглядають випуск «зелених» облігацій для погашення боргів перед інвесторами у альтернативну генерацію, з наступного року.

Про це 26 листопада повідомив на своєму брифінгу т.в.о Міністра енергетики Юрій Бойко.

«Планується випуск «зелених» облігацій, така можливість розглядається і власне «Укренерго» і органом управління «Укренерго» - Міністерством фінансів. Але ця опція не розглядається в поточному році. В поточному році стоїть завдання залучення кредиту або ж випуску простих облігацій, для того аби це по часу встигнути. В будь-якому випадку, мета - це оперативне залучення кредитного ресурсу для виконання зобов’язань по Меморандуму і одночасному погашенню боргів перед державною генерацією», - зазначив Бойко.

Т.в.о Міністра також повідомив, що розмір заборгованості, яку треба погасити перед виробниками за зеленим тарифом у поточному році становить близько 9 млрд грн, а разом з державною генерацією («Енергоатом» та «Укргідроенерго») необхідно погасити 11,3 млрд грн. 

Основним ресурсом для погашення даного боргу в поточному році, є можливість залучення «Укренерго» кредитних коштів від міжнародних кредиторів під державні гарантії, що були надані прийнятим законом 1006-IX.

Як повідомляло агентство ExPro, 17 листопада Верховна Рада України прийняла законопроект №4119 «про внесення змін до ЗУ «Про Державний бюджет України на 2020 рік», в якому надала Кабінету міністрів право надавати державні гарантії оператору системи передачі - НЕК «Укренерго», для погашення боргових зобов’язань перед виробниками з відновлюваних джерел.

До цього, 19 червня ВРУ прийняла закон «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки», який зокрема регламентує обіг в Україні «зелених» облігацій, емісія яких дозволить фінансувати проекти в сфері відновлюваної енергетики.

11:25 / 26 листопада 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події