«Укренерго» першочергово погасить борги на БР перед «Центренерго» для закупки вугілля

ПрАТ «НЕК «Укренерго» виплатить заборгованість на балансуючому ринку першочергово для ПАТ «Центренерго», для того аби генеруюча компанія змогла закупити паливо для стабільного проходження опалювального сезону.

Про це повідомляє ресурс «Енергореформа», з посиланням на слова першого заступника міністра енергетики Юрія Власенка.

«Було прийнято рішення разом з «Енергоатомом», «Укргідроенерго», НКРЕКП та «Укренерго» щодо покращення ситуації з розрахунками на балансуючому ринку в сторону «Центренерго». Є таке протокольне рішення, згідно до якого «Енергоатом» та «Укргідроенерго» поступаються правом черги на витребування коштів балансуючого ринку, щоб ми мали можливість забезпечити коштами саме «Центренерго» для закупки вугілля», - вказав Власенко. 

Власенко зазначив, що борги перед «Центренерго» мають бути виплачені за роботу на балансуючому ринку в грудні 2020р та січні-лютому 2021р.

Зокрема, заступник міністра зазначив, що після привілейованого розрахунку з «Центренерго», «Укренерго» має відновити свій графік сплати заборгованості. Зокрема, Власенко додав, що виплати для «Центренерго» будуть спрямовані з перерозподілених з ринку допоміжних послуг 700 млн грн.

За даними «Укренерго», на балансуючому ринку, станом на 5 жовтня, сумарний борг перед «Укренерго» становить 10,25 млрд грн, а борг перед учасниками – 11,745 млрд грн.

За даними ExPro, сумарні запаси вугілля на складах ТЕС «Центренерго» з початку жовтня збільшились на 12% - до 70,6 тис тонн. Зокрема, цей показник в 10 разів менший за значення за графіком накопичення вугілля, затвердженим Міністерством енергетики. 

14:45 / 12 жовтня 2021

Подiї
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
Всі події