Україна розпочала віртуальний імпорт газу зі Словаччини

Україна з 1 липня 2020р розпочала віртуальний імпорт газу зі Словаччини через пункт «Вельке Капушани». Про це стало відомо з даних ENTSOG. Інформацію ExPro також підтвердив директор ТОВ «Оператор ГТС України» (ОГТСУ) Сергій Макогон.

Дана можливість з'явилася після того, як словацький оператор ГТС Eustream запропонував додаткові потужності на вході в Україну у точці з’єднання «Вельке Капушани» обсягом до 60 млн куб м на добу. Eustream запропонував додаткові потужності у відповідь на оголошений ОГТСУ ремонт точки з’єднання «Будінце», що унеможливить фізичні поставки газу зі Словаччини з 11 серпня.

Віртуальний реверс у точці «Вельке Капушани» буде доступний з 1 липня по 1 жовтня 2020р.

З 1 по 5 липня обсяги імпорту через «Вельке Капушани» зросли з 4,9 до 6,5 млн куб м на добу. Загалом за перші 5 днів було імпортовано близько 28,5 млн куб м газу, що становить понад 8% від загального імпорту (340 млн куб м).

Таким чином, з липня Україна використовує механізм «віртуального реверсу» на всіх трьох основних напрямках – Словаччина, Угорщина, Польща.

14:10 / 6 липня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події