Учасники ринку почали активніше користуватися новими біржовими інструментами на УЕБ – Дубовський

Перший рік роботи ринку електроенергії показав, що учасники ринку почали активніше користуватися різними торговими інструментами, які пропонує «Українська енергетична біржа», кількість компаній, зокрема приватних, постійно зростає, але біржовий ринок ще продовжує формуватися.

Такий коментар щодо річниці запуску нової моделі ринку електроенергії в коментарі для агентства ExPro надав голова біржового комітету ТБ «Українська енергетична біржа» Олексій Дубовський.

«Компанії стали активніше використовувати нові інструменти, запропоновані УЕБ. Нещодавно і державні підприємства отримали таку можливість. Так, «Калуська ТЕЦ-Нова» у червні вперше реалізувала блочну позицію на території Бурштинського енергоострова. Учасники почали проводити аукціон в режимі торгівлі коефіцієнтом (формульне ціноутворення), таку можливість наразі апробує і «Гарантований покупець», - сказав він.

За словами Дубовського, останнім часом державні компанії збільшили свою присутність та активність на торгах УЕБ. Загальна кількість учасників біржових аукціонів постійно збільшується, а отже, зростає ліквідність і конкуренція на торгах. На сьогодні, за напрямком «електроенергія» на УЕБ зареєстровано 255 учасників. Також голова біржового комітету УЕБ зазначив, що приватні компанії теж помітно збільшили свою присутність на торгах, вони є покупцями і продавцями.

«Зараз спостерігається висока конкуренція на аукціонах державних «Енергоатому», «Центренерго» та «Укргідроенерго» та інших… Кількість покупців ресурсу атомної генерації на аукціонах сягає декількох десятків, торги проходять в анонімному режимі, що виключає можливість змови учасників та корупційні ризики, тому забезпечується формування референтної та прозорої ціни», - додав Дубовський.

Голова біржового комітету УЕБ вважає правильним кроком часткове вивільнення обсягів електроенергії з під механізму ПСО, адже це дозволить згладити цінові перепади на ринку та перенасичення короткострокового ринку. Разом, з тим Дубовський зазначив, що загалом біржовий ринок двосторонніх договорів, як і решта сегментів ринку електроенергії ще формуються.

«Ми оцінюємо свій позитивний вклад в його формування з точки зору надання йому прозорості, конкурентності та централізації ціноутворення. Надалі ми продовжимо працювати над тим, щоб ринок двосторонніх договорів ставав основою формування трейдерського портфелю та хеджування для кожного учасника», - сказав Дубовський.

10:43 / 2 липня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події