«ТАС Енергія Країни» вперше експортувала газ в Європу

Сьогодні вранці 30 січня, компанія Сергія Тігіпка «ТАС Енергія Країни» вперше за останні 15 років здійснила експорт природного газу в Європу через ГВС Будінце в напрямку Словаччини, покупцем виступила компанія UK METALEX LIMITED – операція тестова.

Директор «ТАС Енергія Країни» Максим Дмитрук у коментарі EXPRO повідомив - «номінація підтверджена, прокачка відбувається». Коментуючи причини рішення зайнятися експортом газу, Дмитрук сказав: «Ми спільно з нашими європейськими партнерами перевіряємо митні режими та роботу операторів суміжних країн. Додатково плануємо здійснити ще кілька тестів в тому числі експорт з митного складу. Хочеться окремо подякувати колективу АТ Укртрансгаз за злагоджену оперативну роботу в частині тестової операції. Це лише перший крок для інтеграції в європейське енергетичне співтовариство.

Як раніше повідомлялося у ЗМІ, декілька компаній планує протестувати готовність Оператора ГТС АТ «Укртрансгаз» та митних режимів до нових видів операцій. Експорт газу став можливий після зниження тарифів на вхід та вихід в ГТС України з початку року. Зокрема, з 1 січня 2019р тариф на вхід в ГТС було знижено з $12,47/тис куб м на добу до $6,28/тис куб м на добу (з ПДВ). Цей крок допоможе Україні диверсифікувати свою роль на Європейських ринках, будучи не тільки основним транспортером російського газу та імпортером газу з Європи, а й стати самостійним експортером.

За даними УТГ, обсяг української віртуальної торгової точки (UAVTP) у 2018р склав близько 44,4 млрд куб м, що на 18% більше, ніж попереднього року. Кількість трейдерів, що працюють на UAVTP, також збільшилось на 10% до 367. ТОВ «ТАС «Енергія країни» займається постачанням природного газу та електроенергії на український ринок, входить в групу компаній TAS Group засновану в 1998р. Компанія базується в м. Києві, кінцевий власник – Сергій Тігіпко.

У 2003 році «Полтавська газонафтова компанія» експортувала 260 млн куб м газу угорській компанії EuroTransGas.

09:34 / 30 січня 2019

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події