Тарифи операторів ГРМ з 1 січня 2020р зростуть на 40%, з 1 липня 2020р - ще на 20%

Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) підвищила тарифи на розподіл газу для 44 операторів газорозподільних мереж (ГРМ) протягом І півріччя 2020р у середньому на 75% (на 30-200% у залежності від компанії).

Відповідне рішення регулятор ухвалив 24 грудня. Перегляд тарифів на послуги розподілу природного газу пропонується здійснити у два етапи - з 1 січня 2020р та з 1 липня 2020р.

Як зазначив на засіданні голова НКРЕКП Валерій Тарасюк з посиланням на розмову з головою НАК «Нафтогаз України» Андрієм Коболєвим, для беззбиткового функціонування нового оператора ГТС та врегулювання питань небалансів тарифи операторів ГРМ слід було б збільшити утричі.

У затвердженому розрахунку передбачено поетапне зростання витрат на оплату праці операторів ГРМ протягом І кв. 2020р у середньому на 50%.

Для забезпечення фінансування капітальних витрат газорозподільної системи у тарифах планується передбачити 789 млн грн (без ПДВ). Тарасюк зазначив, що після підписання президентом України змін до закону про НКРЕКП (яке очікується цьогоріч), до функцій регулятора будуть включені повноваження щодо встановлення нормативів виробничо-технологічних витрат (ВТВ) газу.

Можливо, ці функції не притаманні регулятору, однак в Мінекоенерго цим займатися нікому, наголосив голова НКРЕКП, зазначивши про необхідність спільної розробки відповідної методики.

«Давайте поставимо крапку в цьому балагані, який зараз твориться стосовно ВТВ…Ми маємо з вами встановити правильні норми, правильно їх закладати в тариф, і нормально працювати», - підкреслив Тарасюк. Члени Комісії також звернулись до операторів ГРМ з нагадуванням припинити нараховувати додаткові платежі побутовим споживачам за приведення газу до стандартних умов.

Детальніше – у випускаx ExPro Gas Daily та ExPro Gas Weekly.

16:25 / 24 грудня, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події