Італійська компанія Eni відкриває рахунки у «Газпромбанку»

Італійська енергетична компанія Eni повідомила у вівторок про відкриття двох рахунків у «Газпромбанку» у зв’язку з тим, що крайні терміни оплати за російський газ добігають кінця у найближчі декілька днів. Компанія відкриває один рахунок у € і один у рублях.

Eni відкриває нові рахунки задля того, щоб «Газпром» не припинив поставки після того, як Путін вимагав перевести компанії з «недружніх країн» на оплату за газ у рублях. В Eni наголошують, що компанія відхиляє односторонні зміни до договору поставки про перехід на оплату в рублях.

Рішення було передано італійським держустановам. Відповідно до чинної системи міжнародних санкцій і в контексті обговорення з «Газпром експортом», було чітко підтверджено, що будь-які можливі ризики або витрати, пов’язані з новою процедурою оплати, будуть покладені на «Газпром експорт».

Eni зазначає, що у «Газпром експорті» підтвердили, що рахунки будуть виставлятися у €. «Газпромбанк» конвертуватиме € у рублі протягом 48 годин без участі Центробанку Росії (який знаходиться під санкціями), а у випадку будь-яких затримок чи технічних несправностей неможливість конвертації не вплине на поставки.

У компанії також зазначили, що відсутність повних, вичерпних і договірно зобов’язуючих відповідей зі сторони «Газпрому» призведе до ініціації міжнародного арбітражу зі сторони Eni.

«У будь-якому випадку, Eni рішуче підтверджує свій намір дотримуватись будь-яких можливих майбутніх нормативних положень, які можуть накласти санкції на торгівлю газом або її нинішніх контрагентів», - зазначили у компанії.

Разом з тим, у одному з італійських медіа (ANSA) з’явилася інформація, що нові рубльові рахунки в «Газпромбанку» будуть позначатися літерою Z.

19:23 / 17 травня 2022

Подiї
09:30 / 29 березня, 2022
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
Всі події