Створення вертикальної компанії підвищить конкурентоздатність «Центренерго» - Фонд держмайна

Створення вертикально інтегрованої компанії шляхом об’єднання ПАТ «Центренерго» та ряду державних вугледобувних шахт дозволить генеруючій компанії ефективніше конкурувати на ринку електроенергії, а також дозволить підняти вартість продажу державного пакету акцій під час приватизації. Про це 15 вересня у відповідь на запит агентства ExPro заявив прес-центр Фонду державного майна України.

«Створення вертикально інтегрованої державної компанії на базі ПАТ «Центренерго» може дозволити їй ефективніше конкурувати на ринку електроенергії», - йдеться у повідомленні.

У Фонді держмайна зазначили, що на сьогодні у сегменті теплової генерації присутні гравці, які мають власну сировинну базу (вугледобувні шахти).

Також у прес-центрі повідомили, що у 2018р міжнародний радник з приватизації «Центренерго» (польське відділення аудиторської компанії Ernst&Young) дійшов висновку, що єдиним ефективним шляхом для зростання вартості активів компанії є забезпечення «Центренерго» власною сировинною базою.

«Рішення щодо цього питання буде прийматися Урядом України», - повідомили у фонді.

За даними прес-центру, на сьогодні створена та працює Міжвідомча робоча група, до складу якої увійшли представники фонду, Міністерства енергетики, Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Міністерства юстиції, яка розробляє модель можливого об’єднання державних шахт та «Центренерго». Група має напрацювати рішення до кінця вересня.

Коментуючи можливі строки об’єднання, в прес-центрі Фонду держмайна зазначили, що розгляд цього питання після напрацювання моделі робочою групою буде тривати щонайменше 3 місяці.

Як повідомляло агентство ExPro, на початку серпня 2020р гендиректор «Центренерго» Олександр Корчинський заявив про доцільність об’єднання генеруючої компанії з найбільш перспективними шахтами. 31 серпня прес-центр Міненерго повідомив, що відомство готує Концепцію трансформації вугільних регіонів, яка передбачає виокремлення групи шахт, які стануть ресурсною базою для «Центренерго».

10:25 / 15 вересня 2020

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події