Іспанія почала ре-експорт газу до Марокко через GME

Іспанія розпочала ре-експорт природного газу до Марокко через газопровід Gazoduc Maghreb Europe (GME), повідомляє S&P Platts з посиланням на дані іспанського оператора ГТС Enagas. Це стало першим випадком в історії, коли Європа постачає трубопровідний газ до Африки.

Поставки газу по газопроводу GME, який раніше використовувався для імпорту алжирського газу через Марокко до Іспанії, розпочалися 28 червня о 10:00 місцевого часу. Обсяг експортних поставок 28 червня – 1,1 млн куб м. Згідно даних Enagas 29 червня по газопроводу буде прокачано ще 83 тис куб м газу.

Раніше цього року Іспанія та Марокко домовилися розглянути можливості використання газопроводу GME для поставок газу до Марокко. Enagas не уточнює, звідки було отримано газ для першого експорту, однак, 25-26 червня у найближчих портах Huelva та Cartagena було розвантажено два LNG танкери.

Нагадаємо, у листопаді 2021р Алжир припинив поставки газу до Марокко. До цього часу Алжир був єдиним зовнішнім постачальником газу для Марокко. Газ поставлявся через газопровід GME, частково у рамках оплати за транзит, обсяги оцінювалися приблизно у 1 млрд куб м на рік.

Ситуація в регіоні залишається нестабільною, а стосунки між Алжиром та Іспанією нещодавно погіршилися, оскільки Іспанія порушила свою позицію нейтралітету по відношенню до Західної Сахари.

Природний газ в Іспанії торгується нижче, ніж в цілому по Європі. Це пов’язано з тим, що іспанська ГТС слабо пов’язана із загальноєвропейською. В той же час країна має 6 терміналів LNG, що дозволяє їй отримувати достатньо газу для власних потреб.

14:57 / 29 червня 2022

Подiї
09:30 / 29 березня, 2022
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
Всі події