Shell виходить із спільних проєктів з «Газпромом», «Сахалін-2» та «Північний потік – 2»

Британсько-нідерландська компанія Shell планує вийти зі спільних підприємств з «Газпромом» на фоні російського вторгнення в Україну, повідомила компанія.

Йдеться, зокрема, про вихід компанії з LNG-проєкту «Сахалін-2» (доля - 27,5%), Salym Petroleum Development (50%), СП з «Газпром нафтою» «Гідан енерджі», а також припинення участі Shell у проєкті «Північний потік – 2».

За повідомленням компанії, наприкінці 2021р основні засоби Shell у цих російських підприємствах становили близько $3 млрд. Shell очікує, що рішення розпочати процес виходу зі спільних підприємств із «Газпромом» та пов'язаними з ним організаціями вплине на балансову вартість активів Shell у Росії та сприятиме їх знеціненню.

«Під час обговорення з урядами всього світу ми також опрацюємо питання потенційних наслідків для бізнесу, зокрема важливість надійних поставок енергії до Європи та інших ринків з дотриманням відповідних санкцій», - йдеться у заяві Shell.

Нагадаємо, британська BP заявила про продаж всієї долі в акціях російської «Роснєфті», а норвезька Equinor припиняє інвестиції в Росію та виходить з усіх спільних проєктів.

10:57 / 1 березня 2022

Подiї
09:30 / 29 березня, 2022
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
Всі події