Рівень розрахунків перед постачальником «останньої надії» становить лише 21% - Міненерговугілля

Рівень оплати споживачів електроенергії перед постачальником «останньої надії» (ДПЗД «Укрінтеренерго») на сьогодні становить лише 21%, найбільшими боржниками залишаються водоканали, державні вугледобувні компанії та теплопостачальні підприємства. Про це 6 лютого під час круглого столу про перший місяць роботи нового ринку в парламентському комітеті з питань паливно-енергетичного комплексу повідомила директор Директорату енергетичних ринків Міністерства енергетики та вугільної промисловості Ольга Буславець.

«Теплокумененерго на сьогодні заборгували 76 млн грн, водоканали – 235 млн грн. Ми на сьогодні бачимо, що спостерігається подальша тенденція нарощування боргів за електричну енергію, що є дуже загрозливим з початку роботи нового ринку. Загальний рівень оплати на сьогодні постачальнику «останньої надії» становить 21%», - сказала вона.

Також Буславець прокоментувала боргову ситуацію серед державних шахт. За її словами, нещодавне рішення уряду (прийняте в кінці січня 2019р) про виділення 450 млн грн для покриття витрат держшахт за спожиту електроенергію слід розцінювати лише як тимчасовий захід.

«Тільки за січень поточного року вугільні підприємства мають сплатити 185 млн грн, тобто 450 млн грн – це майже на три місяці», - прокоментувала представник міністерства.

Присутній на круглому столі директор «Укрінтеренерго» Василь Андрієнко повідомив, що станом на 1 січня клієнтами постачальника «останньої надії» були 1339 підприємств, проте потім відбувалося коригування їх кількості.

«На сьогоднішній день цифра вже більш менш стала і є розуміння скільки взято електроенергії. Ми виписали рахунки на 1,155 млрд грн для наших споживачів», - сказав він.

Також Андрієнко прокоментував тариф постачальника «останньої надії», який вище ринкової вартості. Його застосування веде до того, що клієнти ПОН змушені переплачувати за спожиту електроенергію. «Вугільні підприємства, які сьогодні знаходяться у постачальника «останньої надії» переплачують за один місяць 36,7 млн грн. Компанія «Вода Донбасу» переплачує (має переплатити) 22,3 млн грн», - сказав він, зазначивши, що «Вода Донбасу» в місяць споживає електроенергії на 146 млн грн.

За даними НКРЕКП, клієнтами ПОН являються 48 із 2360 водоканалів та 27 із 1370 теплокомуненерго. Станом на 4 лютого, загальна кількість клієнтів ПОН становила 1304 компанії.

11:27 / 7 лютого, 2019

Подiї
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
08:00 / 23 травня, 2019
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019 Перший день конференції 23 травня присвячений новим технологіям видобутку нафти і газу, геологічним дослідженням, бурінню, інтенсифікації видобутку (ГРП, снабінг) та ремонту свердловин. Головна тема другого дня міжнародного заходу - трейдинг природного газу в Україні та Європі. Ukrainian Gas Market 24 травня збирає постачальників, видобувників, трейдерів та імпортерів природного газу.
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019
Всі події