Рівень розрахунків перед постачальником «останньої надії» становить лише 21% - Міненерговугілля

Рівень оплати споживачів електроенергії перед постачальником «останньої надії» (ДПЗД «Укрінтеренерго») на сьогодні становить лише 21%, найбільшими боржниками залишаються водоканали, державні вугледобувні компанії та теплопостачальні підприємства. Про це 6 лютого під час круглого столу про перший місяць роботи нового ринку в парламентському комітеті з питань паливно-енергетичного комплексу повідомила директор Директорату енергетичних ринків Міністерства енергетики та вугільної промисловості Ольга Буславець.

«Теплокумененерго на сьогодні заборгували 76 млн грн, водоканали – 235 млн грн. Ми на сьогодні бачимо, що спостерігається подальша тенденція нарощування боргів за електричну енергію, що є дуже загрозливим з початку роботи нового ринку. Загальний рівень оплати на сьогодні постачальнику «останньої надії» становить 21%», - сказала вона.

Також Буславець прокоментувала боргову ситуацію серед державних шахт. За її словами, нещодавне рішення уряду (прийняте в кінці січня 2019р) про виділення 450 млн грн для покриття витрат держшахт за спожиту електроенергію слід розцінювати лише як тимчасовий захід.

«Тільки за січень поточного року вугільні підприємства мають сплатити 185 млн грн, тобто 450 млн грн – це майже на три місяці», - прокоментувала представник міністерства.

Присутній на круглому столі директор «Укрінтеренерго» Василь Андрієнко повідомив, що станом на 1 січня клієнтами постачальника «останньої надії» були 1339 підприємств, проте потім відбувалося коригування їх кількості.

«На сьогоднішній день цифра вже більш менш стала і є розуміння скільки взято електроенергії. Ми виписали рахунки на 1,155 млрд грн для наших споживачів», - сказав він.

Також Андрієнко прокоментував тариф постачальника «останньої надії», який вище ринкової вартості. Його застосування веде до того, що клієнти ПОН змушені переплачувати за спожиту електроенергію. «Вугільні підприємства, які сьогодні знаходяться у постачальника «останньої надії» переплачують за один місяць 36,7 млн грн. Компанія «Вода Донбасу» переплачує (має переплатити) 22,3 млн грн», - сказав він, зазначивши, що «Вода Донбасу» в місяць споживає електроенергії на 146 млн грн.

За даними НКРЕКП, клієнтами ПОН являються 48 із 2360 водоканалів та 27 із 1370 теплокомуненерго. Станом на 4 лютого, загальна кількість клієнтів ПОН становила 1304 компанії.

11:27 / 7 лютого, 2019

Подiї
08:00 / 23 травня, 2019
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019 Перший день конференції 23 травня присвячений новим технологіям видобутку нафти і газу, геологічним дослідженням, бурінню, інтенсифікації видобутку (ГРП, снабінг) та ремонту свердловин. Головна тема другого дня міжнародного заходу - трейдинг природного газу в Україні та Європі. Ukrainian Gas Market 24 травня збирає постачальників, видобувників, трейдерів та імпортерів природного газу.
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019
12:30 / 5 березня, 2019
Круглий стіл: Добове балансування ринку газу в Україні Для обговорення перших днів добового балансування ринку природного газу в Києві зібрались трейдери, оператори ГРМ, «Укртрансгаз», НКРЕКП та споживачі.
Круглий стіл: Добове балансування ринку газу в Україні
10:00 / 8 лютого, 2019
AGROPETROL 2019 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу, електроенергії та міндобрив зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 8 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2019
Всі події