Процес корпоратизації Енергоатому загальмувався, ми втратили рік – Недашковський

Президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський заявив, що процес корпоратизації компанії, який передбачений гарантійною угодою між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР), на даний момент загальмувався і в зв’язку з цим було втрачено рік у порівнянні із наміченим графіком. Про це 5 грудня він повідомив журналістам на майданчику Рівненської АЕС.

«Перш ніж приступити до другого етапу – розробка дорожньої карти, Deloitte&Touche (консультант з корпоратизації – ред.) повинен погодити ті висновки, ті напрацювання, які на сьогодні існують, які він зробив з ключовими стейкхолдерами – депутатський корпус, Кабінет Міністрів, Адміністрацією Президента… Тут, на жаль, наш консультант не досяг згоди і цей процес загальмувався і ми не можемо приступити ні до другого, ні до третього етапу… Ми втратили рік з тих планів, які намітили», - заявив Недашковський.

Він уточнив, що зараз необхідно прийняття спеціального закону, який врегулює питання формування статутного фонду, адже за нинішнього законодавства він буде від’ємним.

«Але для того, щоб це зробити правильно, щоб компанія була інвестиційно приваблива, для неї повинен бути потужний статутний фонд – повинно ввійти те майно, яким вона володіє на правах господарського відання», - додав Недашковський. Також він заявив, що звернувся до ЄБРР з проханням прискорити процес корпоратизації компанії.

15:51 / 6 грудня, 2018