Польська PGNiG уклала довгостроковий контракт на поставку LNG з американською Sempra

Польська компанія PGNiG уклала договір з американською Sempra Infrastructure щодо купівлі-продажу 3 млн т LNG (4 млрд куб м) на рік. Про це повідомляє пресслужба PGNiG. Газ буде вироблятися на двох LNG-заводах Cameron (Луїзіана) і Port Arthur (Техас) у Мексиканській затоці і поставлятися до Польщі, зокрема і до нового LNG терміналу FSRU у Гданську.

Термін дії контракту – 20 років. З терміналу Cameron буде поставлятися 2 млн т LNG (2,7 млрд куб м), а з терміналу Port Arthur – 1 млн т (1,4 млрд куб м). Очікується, що поставки почнуться у 2027р. Майбутній контракт буде заснований на формулі free-on-board, що означає, що отримання та транспортування товару є обов’язком покупця.

«Підписана сьогодні угода відкриває шлях до переговорів щодо детальних умов контракту, що забезпечить PGNiG одержання LNG від надійного та цінного партнера. LNG вже є одним із стовпів нашої стратегії диверсифікації, спрямованої на підвищення енергетичної безпеки країни та розвиток комерційного потенціалу PGNiG Group. Ми сповнені рішучості йти далі в цьому напрямку, тому робимо кроки, які дозволять нам забезпечити доступ до відповідних обсягів газу в майбутньому. Ми враховуємо запланований запуск плавучого регазифікаційного терміналу в Гданській затоці, який має шанс стати важливим елементом інфраструктури імпорту газу для Польщі та всього регіону», - підкреслила президент PGNiG Івона Ваксмундзка-Олейнічак.

PGNiG вже має довгострокові контракти на постачання американського СПГ загальним обсягом 7 млн т на рік, що становить понад 9 млрд куб після регазифікації. Угоди передбачають значне збільшення поставок із США з 2023р. Компанія зарезервувала повну регазифікаційну потужність терміналу в Swinoujscie, що, після розширення установки, дозволить приймати до 6,2 млрд куб м газу після регазифікації, а в кінцевому підсумку, з 2024р – 8,3 млрд куб м щорічно. Група PGNiG також користується терміналом у Клайпеді – завдяки газопроводу Польща-Литва (GIPL), запущеному в травні цього року, поставки, отримані на цьому терміналі, можуть бути спрямовані на польський ринок.

14:05 / 16 травня 2022

Подiї
09:30 / 29 березня, 2022
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
Всі події