Польща не зацікавлена в проекті «Енергетичний міст «Україна-ЄС» - міністр Оржель

Польща не зацікавлена в потенційній закупівлі електроенергії, яку планується виробляти на енергоблоці №2 Хмельницької АЕС, що входить до складу ДП "НАЕК "Енергоатом", в рамках проекту «Енергетичний міст «Україна-ЄС» та експортувати в цю країну.

Про це 25 листопада, відповідаючи на питання кореспондента ExPro, після презентації планів Міністерства енергетики та захисту довкілля на 2019-2020рр повідомив профільний міністр Олексій Оржель, посилаючись на розмову, яку нещодавно він мав з прем’єр-міністром Польщі Матеушем Моравєцьким.

«Чи потрібна вам ця електрична енергія? Він (прем’єр-міністр Польщі – ред.) сказав, що в нас (у польської сторони – ред.) - інший вибір, ми перейшли на «зелену» енергетику і нам вона не цікава», - навів Олексій Оржель відповідь голови уряду Польщі.

Оржель також додав, що на сьогодні немає підтвердження з боку європейських споживачів зацікавленості у проекті енергомосту.

«А хтось зацікавлений добудовувати ХА-3, ХА-4? А є інвестиції? Давайте так подивимося… Проблема в тому, що ми не можемо підтвердити (потребу в експортній електроенергії в рамках проекту «Енергоміст «Україна - ЄС» - ред.) на рівні споживачів електроенергії в Європі», - сказав міністр.

Також очільник Мінекоенерго піддав сумніву необхідність добудови блоків Хмельницької АЕС: «Давайте так: а нам потрібно (добудовувати блоки – ред.)?».

Як повідомляв ExPro, 10 липня Міністерство енергетики України прийняло до розгляду заявку компанії Ukraine Power Bridge Company Limited для участі у конкурсі з вибору приватного партнера для «Енергоатому» у проекті «Енергетичний міст «Україна-ЄС». В першій половині листопада в Мінекоенерго повідомляли, що проект договору з Ukraine Power Bridge Company Limited знаходиться на стадії обговорення.

Даний проект 14 та 15 серпня 2019р був розкритикований головою НЕК «Укренерго» Всеволодом Ковальчуком та представником президента в Кабміні Андрієм Герусом. Зокрема, в «Укренерго» вважають, що проект енергомоста не відповідає інтересам України в частині синхронізації енергосистеми України в об’єднання операторів енергосистем країн континентальної Європи. Герус наголосив на тому, що проект призведе до вилучення одного блоку ХАЕС з енергосистеми та відповідної втрати частини порівняно недорогої атомної генерації.

У відповідь в «Енергоатом» наголосили на тому, що даний проект не лише відповідає інтересам української держави, але і ЄС, та у повній мірі корелюється з намірами України синхронізувати свою об’єднану енергосистему з європейською.

Довідка ExPro, проект «Енергоміст «Україна-ЄС» передбачає відключення від енергосистеми України енергоблоку №2 Хмельницької АЕС потужністю 1000 МВт та переорієнтування його роботи на експорт електроенергії у Польщу (підстанція «Жешув») та Угорщину (підстанція «Альбертірша»). Вилучену з енергосистеми потужність планується компенсувати за рахунок збільшення на 5-10% потужності на інших атомних енергоблоках України за рахунок впровадження технологій рядку компаній, включаючи американську інжинірингову компанію Westinghouse.

Проект «Енергоміст: Україна-ЄС» передбачає розширення пропускної спроможності острова «Бурштинської ТЕС» (включення до нього енергоблоку №2 ХАЕС, підстанції 750/330 кВ «Західноукраїнська» та міждержавної лінії 750 кВ «ХАЕС – підстанція «Жешув» (Польща). Загальна вартість реалізації проекту становить €243,5 млн. Для участі в проекті польська компанія Polenergia International S.àr.l. разом з Westinghouse Electric Sweden AB та EDF Trading Limited (Великобританія) утворили консорціум.

17:16 / 25 листопада 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події