Погоджений з інвесторами у сектор ВДЕ меморандум має стати основою законопроекту – ЄУЕА

Текст меморандуму, в якому будуть враховані пропозиції компаній-інвесторів, щодо подальшої державної підтримки розвитку відновлюваної енергетики має в подальшому стати основою для розробки законопроекту. Таку думку в коментарі для агентства ExPro висловила директорка Європейсько-українського енергетичного агентства Олександра Гуменюк.

«Якщо в меморандумі будуть закладені ті принципи реструктуризації, які підтримують інвестори, тоді він має піти в основу законопроекту. Ми будемо дуже вдячні, якщо шановні депутати візьмуть активну участь в підтримці цього меморандуму, якщо він врешті буде підписаний, і якщо народні депутати приєднаються до процесу обговорення реструктуризації і розглянуть різні сторони - не лише жорсткі умови, але й пропозиції інвесторів», - сказала вона.

Також Гуменюк зазначила, що інвестори будуть готові підтримати погоджену редакцію меморандуму.

«Меморандум, звісно, буде підписаний у разі згоди його сторін. Ми очікуємо, що коли ми отримаємо проект меморандуму, ми зможемо надати свої коментарі і дійти згоди», - додала директорка ЄУЕА. За словами Гуменюк ЄУЕА, узгоджена і викладена в меморандумі позиція має бути наближена до пропозицій інвесторів, що дозволить зберегти інвестиційну привабливість України та знизити ризики звернень компаній до міжнародних арбітражів.

«Обов’язково треба прийняти рішення щодо наповнення бюджету «Гарантованого покупця» та зменшення його неплатоспроможності. Одним із таких напрямків є підвищення тарифу на передачу НЕК «Укренерго», яке необхідно узгодити з учасниками ринку та НКРЕКП, і продемонструвати, що підняття тарифу до необхідного рівня (для вирішення фінансових проблем – ред.) відобразиться на кінцевій ціні для споживачів комерційного сектору в збільшенні на 5-6%», - додала Гуменюк.

Згідно позиції ЄУЕА, також необхідно розділити ПСО для підтримки сектору ВДЕ та населення.

«Залишити на «Гарантованому покупці» виключно функцію по роботі із «зеленою» енергетикою, тобто викуп «зеленої» енергії, продаж її на ринку електроенергії і організація аукціонів. Все, більше ніяких обов’язків на «Гарантований покупець» не потрібно покладати. Питання ціни для населення потрібно, щоб займалося інше підприємство», - прокоментувала директорка агентства.

15:32 / 12 травня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події