PGNiG та ERU Management Services розпочинають розвідку та експлуатацію газових родовищ на Західній Україні

Польська нафтогазова компанія (PGNiG) підписала угоду з ERU Management Services (американська материнська компанія групи ERU) про співпрацю в галузі розвідки та експлуатації вуглеводнів у західній частині України, біля кордону з Польщею. Про це повідомляє пресслужба групи компаній Енергетичні Ресурси України (ERU).

«Ми послідовно реалізуємо стратегію розвитку діяльності PGNiG на зовнішніх ринках. Підписана сьогодні угода дозволить нам проводити розвідку та видобуток природного газу на дуже перспективній території. Я переконаний, що співпраця з ERU підвищить цінність обох компаній», – відзначив Пьотр Возняк, президент Правління PGNiG.

«Сьогодні разом із PGNiG ми з гордістю повідомляємо про цей важливий крок у напрямку розвідки та експлуатації родовищ України. Пропрацювавши із нашим польським партнером протягом останніх чотирьох років, ми побачили позитивні зміни інвестиційного клімату України та з нетерпінням очікуємо на початок спільних дій із розвитку та інвестування у цю нову сферу. Ми розцінюємо ці події як першу з низки можливостей, що будуть в енергетичному секторі України протягом найближчих років», – наголосив керівний партнер ERU Management Services Дейл Перрі.

За повідомленням, угода між ERU та PGNiG передбачає спільну діяльність за ліцензією на ділянці, яка розташована у Львівській області (поблизу польського кордону). В першу чергу планують пробурити розвідувальну свердловину глибиною 2500 м та провести геофізичні дослідження для проектування точок наступних свердловин. Також планують проведення розвідувальних робіт зразу після отримання всіх необхідних узгоджень та дозволів.

«У нас є вагомі підстави вважати, що цей регіон має високий вуглеводневий потенціал, подібний до найбільшого в Польщі Перемишльського родовища природного газу, – пояснив Пьотр Возняк. – Ми, безумовно, зможемо застосувати в Україні наш великий досвід та ноу-хау, які ми здобули за 60 років діяльності з розвідки та експлуатації на Перемишльському родовищі».

Довідка ExPro:

Видобуток газу з Перемишльського родовища становить 0,48 млрд кубометрів на рік, але в 1971 році він сягав 3,7 млрд кубометрів. Згідно з офіційними документами, запаси родовища налічували близько 74 млрд кубометрів природного газу, з яких 65 млрд вже видобуто. Однак, завдяки останнім геофізичним дослідженням та повторному аналізу раніше зібраних даних, PGNiG очікує, що Перемишльське родовище може містити додаткових 20 млрд кубометрів газу. Ці припущення були підтверджені новими розвідувальними свердловинами та реконструкцією старих свердловин, здійсненими PGNiG за останні 3 роки.

PGNiG та ERU займаються експортом природного газу в Україну з 2016 року. Компанії також спільно постачали газ для потреб української газотранспортної системи та державного підприємства «Укртрансгаз». У серпні 2019 року PGNiG придбала американський ЗПГ для ERU, який після регазифікації в терміналі імені президента Лєха Качинського в польському Свіноуйсьце був проданий ERU для розміщення в українських газових сховищах. Спільна діяльність із розвідки та експлуатації українських родовищ є новим, але дуже перспективним напрямом співпраці двох компаній.

13:53 / 9 грудня, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події