Перенесення запуску ринку е/е може закрити вікно можливостей для нових гравців – ЕК «Мета»

Запуск нової моделі ринку електроенергії з 1 липня 2019р, як це передбачено діючим законодавством, відкриє для нових постачальників електроенергії вікно можливостей, а його перенесення на більш пізній термін – може надати переваги компаніям, які здатні сформувати монопольне становище в сегменті поставки.

Таку думку в коментарі для ExPro висловив генеральний директор «Енергетичної компанії «Мета» Павло Симоненко.

«Зрозуміло, що наша думка може бути суб’єктивною, але разом з тим, я вважаю, що ринок запускати треба», - сказав він. За словами Симоненко, на сьогодні є проблеми, що пов’язані з недосконалістю програмного забезпечення, неповною готовністю нормативно-правових актів тощо.

Проте, керівник «ЕК «Мета» вважає, що для нових компаній, незалежних постачальників найкращий час для запуску ринку є саме зараз, адже перенесення ринку може дати переваги для компаній, які претендують зайняти монопольне становище в сегменті постачання електроенергії.

Керівник також наголосив, що в новій моделі ринку найбільші ризики ляжуть саме на плечі постачальників. Відкриття ринку з усіма поточними недоліками збільшує ці ризики. «Проте, не зважаючи на такі обставини, ми готові піти на це, щоб зайти в ринок раніше», - додав він.

Цю думку керівник «ЕК «Мета» висловив щодо ідей переносу ринку терміном на 1 рік. Перенесення дати запуску на 3 місяці він вважає більш політичною необхідністю, ніж наданням довшого терміну для виправлення існуючих недоліків.

«Перенесення ринку на 3 місяці лише заради прийняття нових кадрових рішень також вважаю недоцільним тому, що рішення прийняті за цей короткий період не вплинуть на загальний рівень готовності ринку», - сказав він.

18:30 / 22 травня 2019

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події