Печерський суд наклав арешт на рахунки «Газоторгової Компанії»

Печерський районний суд м. Києва 13 червня 2018, ухвалив накласти арешт на грошові кошти трейдера ТОВ «Газоторгова Компанія».

Про це EXPRO стало відомо з реєстру судових рішень України.

За версією слідства, у ході досудового розслідування встановлено, що службові особи ТОВ «Всеукраїнська Енерго Компанія» (Далі - ВЕК), ТОВ «Газоторгова Компанія» (ГК), ПАТ «Одеський припортовий завод» (ОПЗ), ПАТ «Одесагаз», у період 2017-201рр, діючи за попередньою змовою, внаслідок несанкціонованого відбору природного газу, шляхом зловживання службовим становищем, вчинили заволодіння майном ПАТ «Укртрансгаз» на суму понад 500 млн грн.

Слідство встановило, що 02.04.2018 Оператором ГТС було підтверджено номінацію ВЕК на транспортування у квітні 2018р природного газу в обсязі 3 млн куб м для ОПЗ та повідомлено про зазначені обсяги транспортування оператора ГРС - ПАТ «Одесагаз».

06.04.2018 ВЕК було подано місячну реномінацію на квітень 2018р та збільшено обсяг заявленого ВЕК для транспортування ОПЗ у квітні 2018р газу до 13 млн куб м та повідомлено «Одесагаз».

Проте, станом на кінець квітня 2018р, за даними Оператора ГТС споживання ОПЗ становило 52 285 тис куб м. Таким чином, обсяг природного газу, відібраного ВЕК на точці виходу з ГТС до ГРС «Одесагаз» в квітні 2018 року та обсяг природного газу, спожитий ОПЗ в квітні 2018 року, не відповідав та істотно перевищив підтверджений Оператором ГТС обсяг природного газу, зазначений в місячній номінації та реномінації на квітень 2018р.

До 12 травня 2018р ВЕК не здійснила балансування ГТС, зокрема, не повернула газ спожитий ОПЗ понад підтвердженні обсяги, чим завдала «Укрнтрансгаз» збитків в сумі понад 500 млн грн.

Також збитки утворені внаслідок бездіяльності службових ВЕК та ГК, яка полягає у неподанні номінацій/реномінацій на відповідні обсяги споживання ОПЗ, неповідомлення свого споживача про відсутність ресурсу газу та нестворені належного фінансового забезпечення оплати послуг балансування.

Крім того, під час досудового розслідування встановлено, що привласнений газ, у подальшому, був перероблений ОПЗ у готову продукцію - карбамід, який на даний час може перебувати у власності компаній фігурантів.

Судом було ухвалено накласти арешт на кошти ТОВ «Газоторгова Компанія» у АБ «Пiвденний», ПАТ «БАНК «УКРАЇН.КАПIТАЛ», АБ «УКРГАЗБАНК», «ТАСКОМБАНК», ПАТ «АСВIО БАНК», ПАТ «БАНК СIЧ», «АЙБОКС БАНК», «ОЩАДБАНК», та «БАНК АЛЬЯНС».

Окремою ухвалою від 07 червня було накладено арешт на карбамід марки Б, у кількості 3,23 тис т який належить ТОВ «Всеукраїнська Енерго Компанія» та знаходиться на баржі «СНКВ-05» та баржі «СНКВ-04».

Водночас 05.06.2018 (Справа №  910/6924/18) ПАТ «Укртрансгаз» подало позов до «Всеукраїнська Енерго Компанія» та «Газоторгова Компанія» про стягнення заборгованості за послуги балансування обсягів природного газу.

14:00 / 3 липня, 2018

Подiї
08:00 / 23 травня, 2019
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019 Перший день конференції 23 травня присвячений новим технологіям видобутку нафти і газу, геологічним дослідженням, бурінню, інтенсифікації видобутку (ГРП, снабінг) та ремонту свердловин. Головна тема другого дня міжнародного заходу - трейдинг природного газу в Україні та Європі. Ukrainian Gas Market 24 травня збирає постачальників, видобувників, трейдерів та імпортерів природного газу.
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2019
12:30 / 5 березня, 2019
Круглий стіл: Добове балансування ринку газу в Україні Для обговорення перших днів добового балансування ринку природного газу в Києві зібрались трейдери, оператори ГРМ, «Укртрансгаз», НКРЕКП та споживачі.
Круглий стіл: Добове балансування ринку газу в Україні
10:00 / 8 лютого, 2019
AGROPETROL 2019 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу, електроенергії та міндобрив зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 8 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2019
Всі події