Підвищення тарифів на передачу та розподіл зруйнує нинішню модель ПСО та дестабілізує ринок – «Енергоатом»

НАЕК «Енергоатом» виступає проти проектів рішень НКРЕКП про підвищення тарифів на передачу, диспетчеризацію, розподіл та універсальну послугу у 2022 році, адже це призведе до різкого збільшення витрат на генеруючу компанію (на 6 млрд грн в місяць), а також зруйнує нинішню модель ПСО.

Про це 30 листопада повідомив прес-центр компанії.

«Енергоатом»… категорично не згоден із підвищенням зазначених тарифів та закликає НКРЕКП залишити їх на чинному рівні», - йдеться у повідомленні. За даними прес-центру, «Енергоатом» згідно механізму ПСО у жовтні заплатив ДП «Гарантований покупець» 6,1 млрд грн (з ПДВ) вартості послуги із забезпечення доступності електроенергії для населення, у листопаді вартість цієї послуги буде складати 9,1 млрд грн, а грудні – понад 10 млрд грн.

«У разі ухвалення рішення щодо підвищення тарифів – лише за перші чотири місяці 2022 року додаткове фінансове навантаження на компанію становитиме щонайменше 6 млрд грн, яких навіть за нинішніх доволі високих цін на електроенергію в НАЕКа немає», - зазначили в компанії.

В прес-центрі відмітили, що НКРЕКП планує з 1 січня 2022р збільшити тариф на передачу на 20%, тариф на диспетчеризацію – на 58%, на розподіл другого класу напруги – на 16,5%, тариф на універсальну послугу – на 14%.

В «Енергоатомі» заявили, що такі рішення регулятора призведуть до руйнування діючої робочої моделі ПСО.

«Діючі механізми взаємовідносин між виробниками електроенергії, ДП «Гарантований покупець» та постачальниками універсальних послуг теж будуть зруйновані. Адже у разі виникнення боргу (неплатежів) поставка електроенергії ПУПам для потреб населення призупиниться.

Тарифне розбалансування на ринку електричної енергії спричинить нову кризу неплатежів і, відповідно, колапс усього ринку. На додачу до суттєвих негативних наслідків для виробників електроенергії постраждають також її споживачі, оскільки вартість електроенергії для них так само зросте», - підкреслив прес-центр «Енергоатому».

15:37 / 30 листопада 2021

Подiї
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
Всі події