Оператори ГТС України та Угорщини домовилися про 8 млн куб м на добу гарантованих потужностей для імпорту

ТОВ «Оператор ГТС України» (ОГТСУ) та оператор ГТС Угорщини FGSZ уклали угоду про взаємодію для запровадження з 1 січня 2022р гарантованих потужностей для транспортування природного газу у напрямку Угорщина-Україна в точці з’єднання «Берег». Про це повідомляє прес-служба ОГТСУ.

Підписання угоди створює можливість фізично імпортувати газ з Угорщини в Україну обсягом до 8 млн куб м на добу. З урахуванням наявних 27 млн куб м на добу потужностей для імпорту зі Словаччини, загальний обсяг гарантованої потужності для імпорту природного газу з країн ЄС з 1 січня 2022р складатиме 35 млн куб м на добу.

Протягом перших трьох місяців 2022р діятиме «тестовий період» роботи за новою угодою, під час якого оператори ГТС України та Угорщини продовжать погодження та налаштування технічних і операційних процесів із забезпечення фізичного транспортування природного газу у напрямку Угорщина – Україна для продовження дії угоди з 1 квітня 2022р та подальшого збільшення обсягу гарантованих потужностей.

Від 31 грудня 2021р потужності по імпорту газу з Угорщини можна буде придбати на аукціонній платформі RBP на добових аукціонах.

«Вперше з 2014р Україна збільшує гарантовані потужності для імпорту газу з Європи. Нова угода укладена саме з Угорщиною, з якої Україна цього року імпортувала 90% газу віртуальним реверсом. Це демонструє ринковий попит на угорсько-український маршрут транспортування газу, тож угода вигідна обом сторонам. Перші три місяці 2022р ми працюватимемо в тестовому режимі: разом з угорським оператором FGSZ будемо погоджувати і налаштовувати процеси для надійного транспортування природного газу. Перший денний аукціон відбудеться 31 грудня 2021р», — зазначив генеральний директор ОГТСУ Сергій Макогон. – Разом з українськими дипломатами, Міненерго та МЗС ми продовжуємо працювати над збільшенням гарантованих потужностей в Україну по інших пріоритетних напрямках – Словаччина, Польща».

Нагадаємо, Україна має сумарну потужність для імпорту газу з ЄС у 287,2 млн куб м газу на добу, з яких 252,2 млн куб м — переривчасті потужності, які не працюють за відсутності транзиту.

 

18:27 / 22 грудня 2021

Подiї
09:30 / 29 березня, 2022
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
Всі події