«Оператор ринку» продемонстрував профільним журналістам автоматизовану роботу РДН/ВДР

ДП «Оператор ринку» під час прес-брифінгу 24 жовтня з керівником підприємства Володимиром Євдокімовим, продемонстрував профільним журналістам, в тому числі кореспондентам ExPro, автоматизовану роботу ринку «на добу наперед» (РДН), внутрішньодобового ринку (ВДР), процес формування ціни на даному сегменті ринку електроенергії та інші нюанси роботи компанії.

Зокрема, журналістам було продемонстровано роботу платформи XMtrade/PXS компанії Sfera. В тому числі, як в режимі реального часу автоматично протягом 20 хвилин відбувається закриття воріт на РДН в двох торгових зонах, поєднання замовлень, розрахунок результатів, формування ціни на електроенергію, обчислення кінцевих результатів та їх подальша публікація на сайті.

«В нас жодного ручного втручання взагалі немає. Все повністю розраховує система згідно алгоритмів», - заявив Євдокімов.

Крім цього, за його словами, компанія постійно удосконалює даний софт та власний сайт. Євдокімов зазначив, що у вільному доступі є вся необхідна інформація про роботу РДН/ВДР – ціни, обсяги та інші аналітичні матеріали.

«В нас ризики можуть бути в частині гравців ринку, тобто зник в них доступ до мережі інтернет і тому подібне. Один раз був збій. Тоді ми не знали, що буде такий великий перепродаж на ВДР і гравці ринку встановлювали ціну більшу за граничну. Протягом ночі це було виправлено. В подальшому система працює ефективно», - додав він.

Водночас, Євдокімов зазначив, що для підстраховки гравців ринку було створено акредитований центр сертифікованих ключів – «АЦСК ринку електричної енергії». Також, директор «Оператору ринку» заявив, що мета підприємства – market coupling (об’єднання ринків) з країнами ЄС. За його словами, як приклад, компанія бере біржі Nord Pool та European Power Exchange (Epex Spot).

17:20 / 24 жовтня, 2019

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події