Окупанти вчергове вдалися до провокацій на Запорізькій АЕС – зафіксовано 3 «прильоти» (оновлено)

Російські військові вчинили провокацію біля промислового майданчику Запорізької атомної електростанції. В «Енергоатомі» зафіксували три «прильоти», снаряд влучив у високовольтну лінію зв’язку 330 кВ ВРП автотрансформатора ЗАЕС – Запорізька ТЕС.

Це підтвердили в «Енергоатомі»

«Рашисти в Енергодарі влаштували чергову провокацію: стріляли у бік Запорізької АЕС Сьогодні, 05 серпня 2022 року, російські військові знову вдалися до провокацій. Внаслідок їхнього обстрілу о 14.30 зафіксовано три «прильоти» біля промислового майданчику ЗАЕС», - повідомив пресцентр «Енергоатому».

За інформацією «Енергоатому», Запорізької АЕС продовжує працювати і видавати потужність в енергосистему України через лінії, які працюють. Відповідно до їхньої пропускної спроможності було ухвалене рішення щодо розвантаження та відключення від мережі одного із працюючих енергоблоків АЕС. «Викидів та скидів радіоактивних речовин не зафіксовано», - наголошують в НАЕК.

Військовий журналіст Андрій Цаплієнко повідомив, що вдень 5 серпня окупанти почали обстріл станції зі ствольної та реактивної артилерії.

«росіяни почали артобстріл Запорізької АЕС в Енергодарі зі ствольної та реактивної артилерії, з метою виправдання підключення АЕС до російської електромережі. Українських співробітників станції не випускають з території. На території станції росіяни пересуваються у протигазах та костюмах хімзахисту. Співробітники, яких росіяни завезли (орієнтовно росатому), терміново евакуюються», - повідомив він.

Мер Енергодару Дмитро Орлов повідомив, що зі сторони Запорізької АЕС окупанти обстрілюють житлові квартали міста.

Згодом, в «Енергоатомі» ввечері 5 серпня повідомили, що було зафіксовано ще три «прильоти».

«Рашисти серйозно пошкодили азотно-кисневу станцію та об‘єднаний допоміжний корпус. Є ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин. Високою є пожежна небезпека», - повідомляли в НАЕК.

Станом на 08:00 6 серпня 2022 року Запорізька АЕС працює з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки, повідомляє «Енергоатом». Енергоблок №4 відключений від енергосистеми.

 

17:31 / 5 серпня 2022

Подiї
09:30 / 29 березня, 2022
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
Всі події