Нові регуляторні акти та механізми ПСО негативно впливають на виплати ВДЕ – інвестори

Нові регуляторні акти та механізми покладання спеціальних обовʼязків, включаючи «вугільне ПСО», негативно впливають на виплати виробникам електричної енергії з відновлювальних джерел.

Про це повідомляють інвестори в «зелену» енергетику в Україні для ExPro.

«Ситуація у галузі максимально песимістична. Зараз рівень виплат виробникам з ВДЕ незначний, що не дозволяє нам покривати основні витрати. «Укренерго» могло б спрямувати доходи від перетину на розвиток можливостей експорту або виплати «зеленій» генерації, але Кабмін прийняв рішення про «вугільне ПСО». Я вважаю ці останні рішення урядовців злочинними», - вказує в коментарі для ExPro інвестор в «зелену» енергетику Ігор Тинний.

Також, Ігор Тинний повідомив, що в Міністерстві енергетики дійсно розглядають варіанти із відмовою від «зеленого» тарифу.

«Ми категорично проти такого рішення», - вказав він.

Також, про недостатність чинного рівня виплат вказують в компанії Elementum Energy, що є дочірньою компанією VR Capital, та оперує Дністровською ВЕС в Одеській області.

За словами операційного директора Олександра Подпругіна, «Гарантований покупець» збільшив виплати до 30%, але цього не вистачає для покриття операційних витрат, небалансів та виплат кредиторам.

«Можливості збільшити виплати виробникам з ВДЕ точно є, але головне щоб, через нові регуляторні зміни, чергові механізми ПСО, ці кошти не були направлені на інші потреби. Ось зараз державна вугільна генерація отримає 2,5 млрд грн на закупівлю вугілля, хоча ці кошти мали отримали виробники з ВДЕ. Таким чином, держава показали пріоритет – вугільна енергетика, а не «зелена»», - повідомив Олександр Подпругін.

Як повідомляли в ExPro, Кабінет Міністрів затвердив «вугільне ПСО», за яким НЕК «Укренерго» має забезпечити позику для ДП «Укрвугілля», в розмірі 2,5 млрд грн для забезпечення державної генерації вугіллям, до 1 млн тонн, до опалювального сезону.

14:29 / 4 серпня 2022

Подiї
09:30 / 29 березня, 2022
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
Всі події