НКРЕКП заборонила ОГТСУ використовувати запаси газу в ПСГ для балансування на ринку газу

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) на засіданні 30 вересня прийняла постанову «Про внесення змін до Кодексу газотранспортної системи та Кодексу газосховищ», яка, зокрема, передбачає заборону ТОВ «Оператор ГТС України» (ОГТСУ) з 1 січня 2021р використовувати газ у підземних сховищах (ПСГ) під час балансування ГТС.

Положеннями Кодексу ГТС та Кодексу газосховищ передбачено, що ОГТСУ має можливість використовувати потужність газосховищ під час здійснення фізичного балансування ГТС. Проте, включення відповідних витрат до плати за нейтральність не передбачено діючими нормами Кодексу ГТС та положеннями Регламенту №312.

Регламентом № 312 та Кодексом ГТС передбачено, що ОГТСУ вчиняє балансуючі дії виключно шляхом купівлі/продажу короткострокових стандартизованих продуктів на торговій платформі та використання послуг балансування.

За повідомленням НКРЕКП, заборона ОГТСУ використовувати ПСГ для балансування стимулюватиме розвиток ліквідності ринку природного газу та відповідатиме Регламенту №312.

Представник ОГТСУ Роман Шикеринець зазначив, що виключення можливості балансувати ГТС з використанням ПСГ до прийняття законопроекту №3176 (який дозволить ОГТСУ торгувати короткостроковими стандартизованими продуктами на біржі) може негативно вплинути на ринок.

Разом з тим, в НКРЕКП пояснили, що заборона використання ПСГ для балансування набирає чинності з 1 січня 2021р. «Наскільки мені відомо, законопроект буде розглядатися за скороченою процедурою. Ми дуже сподіваємося, що законопроект буде прийнятий найближчим часом (до кінця року) і Оператор ГТС зможе вийти на біржу для закупівлі щоденних короткострокових стандартизованих продуктів», - зазначила представник НКРЕКП Тетяна Рябуха.

11:07 / 30 вересня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події