НКРЕКП з серпня підняла тариф на передачу е/е у 1,5 рази – до 240,2 грн/МВт-год

Національна комісія, що здійснює державне регулювання в галузі енергетики та комунальних послуг, для вирішення боргових проблем перед виробниками з ВДЕ та іншою генерацією підняла тариф на передачу для «НЕК «Укренерго» у 1,5 рази, з діючого 155,4 грн/МВт-год - до 240,23 грн /МВт-год (без ПДВ), новий тариф почне діяти з 1 серпня 2020р.

Відповідне рішення було прийняте 11 липня на засіданні регулятора. Зростання тарифу обумовлене новим обсягом витрат зі збільшення частки ВДЕ (виплат ДП «Гарантований покупець» за оплачену «зелену» енергію).

Спочатку засідання та в матеріалах до нього комісія планувала збільшити тариф на передачу до 328 грн/МВт-год, але після додаткової наради рішення було переглянуте і регулятор зменшив значення тарифу до 240,2 грн/МВт-год. Як повідомив голова НКРЕКП Валерій Тарасюк, зменшення буде можливо досягнути за рахунок залучення додаткових кредитних коштів НЕК «Укренерго» в європейських та міжнародних банків.

«Це буде складне завдання… Ми організуємо зустрічі з банками, щоб залучити ці кошти», - прокоментував т. в. о. голови «Укренерго» Володимир Кудрицький.

Згідно матеріалів засідання, попереднє значення тарифу на передачу (328 грн/МВт-год) вже передбачало залучення кредитів банків (128 млн євро від ЄБРР та 92 млн євро від Європейського інвестиційного банку) та використання коштів, отриманих від продажу міждержавного перетину (1,4 млрд грн).

За словами Тарасюка, новий тариф на передачу потрібен лише для фінансування виплат «Гарантованому покупцю» у серпні-грудні 2020р. «Ми вичистили тариф повністю від боргів і перенесли їх на інші джерела, заклали зниження тарифу («зелених» тарифів – ред.) згідно меморандуму (Меморандум між урядом та інвесторами у ВДЕ – ред.) і заклали лише ту суму, яка необхідна для виплати лише поточних платежів відновлюваним джерелам і вийшли на цю цифру (попереднє значення 328 грн/МВт-год)», - сказав голова НКРЕКП.

За словами Кудрицького та Тарасюка новий тариф на передачу вже враховує умови Меморандуму між урядом та виробниками з ВДЕ. Ці умови можуть бути прийняті в рамках закону на наступному тижні.

Також комісія з 1 серпня встановила тариф на диспетчеризацію у розмірі 24,75 грн/МВт-год (без ПДВ), що в 2,4 рази більше діючого значення (10,23 грн/МВт-год). Найбільшу статтю витрат (85%) в тарифі становлять витрати на закупівлю допоміжних послуг – 5,266 млрд грн на 2020р.

11:16 / 11 липня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події