НКРЕКП видала ліцензії для «Оператору ринку» та «Гарантованого покупця» на роботу в новому ринку

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, видала ліцензію на роботу в новому ринку електроенергії для ДП «Оператор ринку», яке буде виконувати функцію майданчика для роботи ринку «на добу наперед» та внутрішньодобового ринку, а також для ДП «Гарантований покупець», яке буде брати участь в механізмі ПСО та викуповувати електроенергію, отриману з відновлювальних джерел за «зеленим» тарифом.

Відповідне рішення було прийняте на сьогоднішньому засідання регулятора.

«Я пропоную підтримати пропозицію Управління та видати ліцензію на здійснення функцій оператора ринку ДП «Оператор ринку»… Рішення прийнято», - прокоментувала перше рішення голова комісії Оксана Кривенко.

Представляючи рішення щодо ліцензії для «Гарантованого покупця», представники апарату комісії зазначили, що держпідприємство усунуло минулі порушення, що дозволяє отримати ДП відповідну ліцензію. «Пропоную видати ліцензію ДП «Гарантований покупець» на право провадження діяльності зі здійснення функції гарантованого покупця», - зазначила голова комісії.

Як повідомляв ExPro, ДП «Енергоринок» створив філії «Гарантований покупець» та «Оператор ринку» в кінці 2017р. 17 квітня 2019р Кабмін прийняв рішення про створення двох нових відповідних держпідприємств.

5 та 12 червня уряд прийняв та вніс зміни до постанови, яка визначає Порядок покладання спецобов’язків на ринку електроенергії, згідно якої ДП «НАЕК «Енергоатом» та ПрАТ «Укргідроенерго» мають продавати за аукціонною ціною (але не вище граничного значення) до 90% та до 20% виробленої електроенергії відповідно «Гарантованому покупця», а той, в свою чергу, перепродавати її постачальникам універсальних послуг для потреб населення з забезпечення стабільності цін для побутового споживача.

25 червня «Гарантований покупець» повідомив про готовність укласти з постачальниками універсальних послуг договорів на продаж електроенергії в рамках механізму ПСО. 26 червня до підприємства запрошені керівники ПУП для підписання відповідної договірної бази.

10:47 / 25 червня 2019

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події