НКРЕКП схвалила попереднє рішення про сертифікацію «Укренерго»

НКРЕКП прийняла попереднє рішення про сертифікацію оператора системи передачі «НЕК «Укренерго» за моделлю ISO (Independent System Operator).

Відповідне рішення було прийнято на засіданні 2 червня.

Як зазначив Регулятор, рішення НКРЕКП має бути надіслано до Секретаріату Енергетичного Співтовариства для опрацювання та надання відповідного висновку.

«Сертифікація ОСП — принципово важлива передумова для інтеграції в ENTSO-E, яка є стратегічною метою не лише для «Укренерго», але й для України загалом. Попереднє рішення — перший етап процедури сертифікації, яка має підтвердити відповідність українського оператора системи передачі вимогам Третього енергопакета, який діє в країнах Євросоюзу. Остаточне рішення має бути ухвалено після виконання низки умов. Це, зокрема, виконання визначеного в попередньому рішенні переліку заходів, а також отримання висновку Секретаріату Енергетичного Співтовариства щодо відповідності діяльності НЕК «Укренерго» вимогам чинного європейського законодавства. НЕК «Укренерго» наразі докладає максимум зусиль, щоб заходи, зазначені Регулятором у попередньому рішенні, були виконані ще до винесення рішення про сертифікацію по суті», - повідомила прес-служба «Укренерго», з посиланням на коментар члена правління Максима Юркова щодо прийнятого рішення.

Як повідомляло ExPro, системний оператор 17 травня подав запит до НКРЕКП для проходження сертифікації та набуття в майбутньому статусу незалежного системного оператора, що є вимогою для інтеграції енергосистеми України в ENTSO-E.

11:40 / 2 червня 2021

Подiї
09:30 / 29 березня, 2022
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
Всі події