НКРЕКП розширила для постачальників до 7 днів період оплати рахунків перед «Укренерго» до набуття переддефолту

НКРЕКП розширила період оплати рахунків постачальників електроенергії перед системним оператором НЕК «Укренерго» за послуги з передачі, диспетчеризації електроенергії та на балансуючому ринку з 2 до 7 днів до набуття постачальником переддефолтного або пізніше і дефолтного статусів. Відповідне рішення було прийняте на засіданні регулятора 22 липня.

Дане рішення було реалізоване шляхом внесення змін у постанову №766 від 08.06.2020р «Про дії учасників ринку електроенергії у період дії карантину», тобто це рішення діятиме в період національного карантину та місяця після його завершення.

«Єдине, що в 766 (постанові – ред.) ми робимо, розуміючи, що це COVIDівська постанова і ускладнені збори коштів і розрахунки ми роздвинимо коридор між «переддефолтом» і «дефолтом». Компанії, які потрапляють у «дефолт» і «переддефолт», у нас зараз 2 робочих дні, пропонується (розширити – ред.) до 7 робочих днів. Піти на зустріч і дати трошки більше часу компаніям розраховуватися з системним оператором», - озвучив рішення голова комісії Валерій Тарасюк.

Довідка ExPro, за даними «Укренерго» станом на 21 липня статус «переддефолтний» мали 41 постачальник електроенергії, більшість з них мали борги перед системним оператором на балансуючому ринку, 6 компаній – за послуги з передачі, 2 – за послуги з диспетчерського управління. Дефолтний статус мали 32 компанії, серед яких, наприклад, були ПАТ «Укртатнафта» (Кременчуцький НПЗ), ПАТ «Сумське НВО», ДПЗД «Укрінтеренерго», ПрАТ «ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля», КП «Компанія «Вода Донбасу», КП «Харківські теплові мережі», ДП «РЕМ» та ін.

11:03 / 22 липня 2020

Подiї
09:30 / 29 березня, 2022
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
Всі події