НКРЕКП перенесла питання закупівлі на РДН 95% обсягів е/е для закачки верхніх водойм ГАЕС

НКРЕКП перенесла на 9 грудня розгляд питання щодо закупівлі компанією ПрАТ «Укргідроенерго» на «ринку на добу» 95% обсягів електроенергії для закачки верхніх водойм гідроакумулюючих електростанцій.

Відповідне рішення прийнято на засіданні Комісії 3 грудня.

Зокрема, компанія «Укргідроенерго» направила лист Регулятору, в якому попросила продовжити розгляд цього питання, з метою доопрацювання проекту в частині встановлення % та конкретизації розрахункових періодів в яких буде необхідно здійснювати купівлю електроенергії на РДН.

«Установити для виробників, що здійснюють виробництво електричної енергії на гідроакумулюючих станціях, граничну нижню межу обов’язкової купівлі електричної енергії на ринку «на добу наперед» для покриття технологічних потреб гідроакумулюючих станцій у розмірі не менше 95 % від обсягу фактичних технологічних потреб у розрахункових періодах, визначених оператором системи передачі (НЕК Укренерго)», - йдеться в проєкті постанови.

Регулятор на сьогоднішньому засіданні планував зобовʼязати гідроакумулюючі електростанції купувати щонайменше 95% технологічних потреб для заповнення водосховищ на ринку «на добу наперед», таким чином збільшивши попит на даному сегменті ринку та забезпеченням достатнього рівня ліквідності. В Комісії також аргументували рішення необхідністю зменшення навантаження на ТЕС на балансуючому ринку.

В обґрунтуванні до проєкту постанови вказано, що з такою пропозицією до регулятора звернулось «Укренерго».

«ГАЕС балансуючий ринок переважно використовується як торговельний майданчик, на якому здійснюється купівля електричної енергії для покриття технологічних потреб для заповнення водосховищ ГАЕС шляхом отримання оперативної команди ОСП на розвантаження», - підкреслили в НКРЕКП.

Регулятор та оператор системи передачі зазначають, що для проходження «ранкового» та «вечірнього» піку є необхідність у генерації ГАЕС, проте станції не забезпечують закачування води до водосховищ, і тому на балансуючому ринку виникає потреба у наданні команд тепловим електростанціям.

Довідка ExPro, закачка води у верхні водойми ГАЕС (додаткове споживання електроенергії) відбувається здебільшого в нічні години з 00:00 до 6-7 ранку, на потужності від 40 до 1100 МВт. 

13:55 / 3 грудня 2021

Подiї
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
Всі події