НКРЕКП оштрафувала «Юнайтед Енерджі» на 413 тис грн за несплату внеску на регулювання та неподання звітності

НКРЕКП наклала штраф на компанію-трейдера «Юнайтед Енерджі» в розмірі 327,9 тис грн за несплату внеску на регулювання за 2020р та у розмірі 85 тис грн за невчасне подання звітностей.

Відповідне рішення було прийнято на засіданні 12 жовтня.

«Зобов’язуємо сплатити всі внески на регулювання, 22,77 млн грн. Стосовно штрафу, погоджуємось з адвокатом, що строк позовної давності вже сплив, тому накладаємо штраф лише за 4 квартал 2020р, сума штрафу – 327 998 грн», - резюмував Валерій Тарасюк.

Як зазначено в НКРЕКП, сума заборгованості за ставкою на регулювання у «Юнайтед Енерджі» становить 22,77 млн грн. Згідно проекту постанови, «Юнайтед Енерджі» має заборгованість за ставкою на регулювання за IV квартал 2019р у розмірі 384,9 тис грн, за весь 2020р – 10,73 млн грн та за І квартал 2021р – 11,65 млн грн.

Спочатку, регулятор планував накласти штрафі у розмірі 555 тис грн за несплату внесків, проте, з юридичної точки зору, згідно з Порядком розрахунку та встановлення ставки внеску на регулювання, адже вже сплив строк позовної давності

«Тлумачення бази нарахування внесків на регулювання з тієї позиції, яку займає Регулятор, є грубим порушенням недискримінаційності…Навіть при позиції Регулятора, керуючись вашою таблицею, яка зазначена в обґрунтуванні має місце порушення. Тобто, коли бралася сума розрахунку штрафу, брався до уваги чистий прибуток за накопичувальним підсумком, що є грубим порушенням пункту 9 Порядку розрахунку та встановлення ставки, яким передбачено, що не може бути застосовано штраф за період більше одного року. Якщо ми будемо брати до увагу ваш порядок розрахунку, то ви накладаєте штраф за недоплачений, на вашу думку, внесок за І квартал 2021р. Подібного роду розрахунок абсолютно не передбачений порядком…Просимо звернути на це увагу та приєднати наші пояснення», - зазначила Світлана Вовк, адвокат «Юнайтед Енерджі», - Ми розуміємо, що не можемо застосовувати штраф по нокопиченню».

Також, Комісія з перевірки зазначає, що Ліцензіатом було невірно відображено чистий дохід від провадження ліцензованої діяльності, що позначилось на недоплаті внесків на регулювання у періоді, що перевіряється, на суму 11,1 млн грн.

«Товариством при розрахунку внеску на регулювання враховано виключно отриманий дохід від продажу електричної енергії за договором постачання споживачу. Дохід за двосторонніми договорами, від продажу електричної енергії на внутрішньодобовому ринку та на ринку «на добу наперед», дохід від продажу електричної енергії закупленої з метою врегулювання небалансів, при розрахунку внеску на регулювання від ліцензованої діяльності враховано не було», - зазначили в НКРЕКП.

12:47 / 12 жовтня 2021

Подiї
09:30 / 29 березня, 2022
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
Всі події