Нафтогаз за 4 роки наростив видобуток газу на Яблунівському родовищі на 18%

АТ «Укргазвидобування» (що входить до групи Нафтогазу) провівши комплекс заходів з інтенсифікації видобутку Яблунівського родовища за 4 роки, зуміло перейти від зниження видобутку до його зростання на понад 18%. Про це повідомляє пресслужба дивізіону «Нафтогаз Розвідка та Видобування».

А завдяки виконанню виробничої програми з буріння та капітального ремонту 4-х свердловин добовий дебіт зріс ще на понад 200 тис тис куб м з початку 2021р, відзначили в компанії.

«Яблунівське родовище – один з ключових діючих активів Нафтогазу. Родовище є другим за обсягами річного видобутку у нашому портфелі та має значні перспективні запаси газу, хоча рівень його виснаження вже перетнув відмітку у 70%. В межах нової стратегії ми плануємо наростити до 15 млрд куб м запасів газу на Яблунівському родовищі. Для цього ми створили мультифункціональну команду, яка управляє розробкою родовища, продовжуємо програму цифровізації геологічних процесів та масштабуємо програму інтенсифікації», – повідомив Олександр Романюк, директор дивізіону «Нафтогаз Розвідка та Видобування».

Нагадаємо нещодавно (26 травня 2021р), у компанії повідомляли про вдале освоєння пробуреної свердловини №365 в межах зазначеного родовища, з дебітом 122 тис куб м.

Крім того, у березні цього року, на операційній нараді щодо реалізації проектів розвитку Яблунівського промислу, було поставлене завдання у 2021р збільшити обсяг видобутку газу на промислі на 260 млн куб м. А наростити газовидобуток запланували за рахунок реалізації проєктів внутрішньо-свердловинних робіт, а також технічного переоснащення наземної інфраструктури на виробничих об‘єктах Яблунівського промислу.

Довідка ExPro

Яблунівське газоконденсатне родовище відкрили 1977 р в межах Лохвицького району Полтавської області. За період експлуатації родовища з 1983р з нього вилучено понад 60 млрд куб м газу, залишкові запаси становлять 30% від початкових.

Особливість Яблунівського родовища, в тому, що 24 з 69 свердловин знаходиться на намитих піщаних «островах». Це унікальне інженерне рішення, дало змогу зберегти природний баланс поблизу річки Сула і водночас створити умови для виконання робіт у болотистій місцевості.

09:52 / 17 червня 2021

Подiї
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
Всі події