«Нафтогаз» вивчає можливість купівлі вугілля для «Центренерго» з подальшою реалізацією виробленої е/е

НАК «Нафтогаз України» разом з Міністерством енергетики на сьогодні вивчає можливість купівлі вугілля на світовому ринку для потреб ПАТ «Центренерго» з подальшим перепродажем виробленої електроенергії, адже продаж на пряму природного газу для генеруючої компанії – дуже дорога альтернатива.

Про розробку такої можливості 25 серпня під час прес-брифінгу на об’єктах «Львіввугілля» повідомив міністр енергетики Герман Галущенко.

«Сьогодні ми з «Нафтогазом» проробляємо модель, що «Нафтогаз» може знайти певні форми кооперації з «Центренерго» для того, щоб купити вугілля, передати «Центренерго», а потім отримати електроенергію і реалізувати її. Це нормальні, ринкові, цивілізовані речі, які ми теж будемо робити тому, що очевидно «Нафтогазу» дешевше купити вугілля, ще потім заробити на ньому, перепродаючи електроенергію, ніж постачати газ на той самий «Центренерго», - сказав він.

Також Галущенко підтвердив, що Україна не зможе пройти опалювальний сезон 2021-2022рр без імпорту вугілля.

«Зараз запаси йдуть нижче графіка – це до мільйона тонн. Ми насправді виходили з тих даних, які надало НЕК «Укренерго», ми розраховували, що має бути близько 2,8 млн т на початок опалювального сезону, на жаль, ми зараз бачимо, що ми йдемо з відставанням, тому виникло питання імпорту… Без імпорту ми не зможемо», - сказав міністр.

За його словами, приватні компанії вже уклали контракти на поставку з Польщі.

«Вже є укладені контракти з Польщею, вже є декілька контрактів із США (один – уже частково підписаний). Це може бути Південно-Африканська республіка», - сказав він, додавши, що поставки з Казахстану залишаються під питанням, адже необхідно скористатися послугами «Російської залізниці» («РЖД»).

18:38 / 25 серпня 2021

Подiї
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
Всі події