Нафтогаз видобуватиме перший газ на мілководді Чорноморського шельфу до 2025р

НАК «Нафтогаз України» готовий видобувати газ та більше того генерувати прибуток на мілководному шельфі Чорного моря уже до 2025 р, про це розповів директор зі стратегічних проектів дивізіону «Нафтогаз Розвідка та Видобування» Максим Вітик на Українському газовому інвестиційному конгресі (Ukraine Gas Investment Congress) 21 жовтня 2021р.

Він сподівається що перша свердловина в межах мілководного шельфу буде пробурена в кінці 2023р, а на глубокій воді – в 2024-2025рр.

Крім того пан Вітик розповів що уже проведено близько 40% досліджень з 3D- сейсморозвідки на мілководному шельфі Чорного моря. Ці роботи на замовлення Нафтогазу проводить норвезька компанія Petroleum Geo-Services (PGS), загальний обсяг досліджень з 3D-сейсміки який має провести ця компанія складає 23 тис кв км. Обробка та інтерпретація даних щодо зазначених геологорозвідувальних досліджень запланована до кінця 2022р, а завершення підрахунків всіх ризиків офшорного проекту заплановано до кінця 2023р.

Він також наголосив, що Нафтогаз для досягнення результатів з видобутку на шельфі має працювати в партнерстві з міжнародними компаніями, котрі мають досвід офшорного видобутку. А щоб вони охоче йшли на це партнерство необхідно надати їм якісний вихідний матеріал, тобто результати досліджень, які зараз проводить компанія. Нагадаємо вчора Нафтогаз підписав меморандуми про взаєморозуміння з Dragon Oil (ОАЕ), та азербайджанською SOCAR AQS. Партнерства з цими компаніями плануються саме в межах освоєння ділянок на шельфі Чорного моря.

Як зазначили в Нафтогаз Dragon Oil володіє сучасними технологіями розробки родовищ, які збільшують видобуток і одночасно зменшують витрати. Компанія працює на каспійському шельфі та інвестувала в його розробку близько $7 млрд. А Кооперація із SOCAR AQS технологічно посилить освоєння чорноморських ділянок. Компанія має власний буровий флот для роботи на морі і володіє експертизою та технічними можливостями для буріння на складних ділянках на суходолі.

17:24 / 21 жовтня 2021

Подiї
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
Всі події