Нафтогаз продовжує активно впроваджувати новий підхід з резервуар-менеджменту щодо розробки топ-40 родовищ

Робота на родовищах Нафтогазу, що виснажені на понад 80-85%, потребує принципово нових підходів. Один із них вже впроваджується – це обґрунтований резервуар-менеджмент, який застосовується в першу чергу при розробці газових покладів, які залягають на значних глибинах і в щільних породах. Про це повідомляє пресслужба дивізіону Групи Нафтогаз «Розвідка і Видобування».

Обгрунтований резервуар-менеджмент - це система роботи, за якої до кожного родовища застосовують «індивідуальний підхід». Цього досягають за рахунок виокремлених команд спеціалістів, зусилля яких спрямовані на створення оптимальної програми розробки для окремого родовища.

Проєктна команда з розробки родовища включає фахівців різних напрямків: геологів, резервуарників, петрофізиків, технологів. На чолі кожної такої команди – Лідер родовища (Field Leader).

Детально про це повідомлялось ще у квітні цього року у спеціальному інтерв’ю для ExPro з Аскаром Атанаєв та Валентином Локтєвим - керівником групи з розробки та директором із питань геології дивізіону «Розвідка та Видобування»

Нагадаємо, що лідер родовища – єдина відповідальна особа з усіх питань геології та розробки, а також ухвалення важливих рішень щодо формування та реалізації планів із розробки ділянок, у тому числі проведення геологічних досліджень, пошукового й експлуатаційного буріння, операцій із інтенсифікації видобутку.

В Нафтогазі відзначили, що під час провадження резервуарного менеджменту команди беруть до уваги не лише технічні, а й економічні показники кожного родовища.

Наразі Field Leaders очолили процеси розробки топ-40 браунфілдів, відібраних за розміром 2P-запасів і рейтингом потенціалу їхнього вилучення. У межах цих родовищ зосереджено 94% запасів компанії, і саме вони забезпечують 90% усього видобутку газу, повідомили в компанії.

Як повідомили в пресслужбі, Мультифункціональні команди та щоденний аналіз всіх процесів дають змогу трансформувати управління родовищами. Мірилом ефективності тут буде не кількість операцій, а ефект що отримують у вигляді розвіданих запасів або додаткових кубічних метрів газу.

14:39 / 22 липня 2021

Подiї
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
Всі події