Імпорт е/е з Росії збільшився в три рази, незважаючи на заяву Геруса про його збитковість

Імпорт електроенергії з Росії в Об’єднану енергосистему України на початку листопада 2019р збільшився у порівнянні із середньодобовим показником за жовтень у 3 рази – до 12 млн кВт-год/добу, незважаючи на нещодавню заяву голови парламентського комітету з питань енергетики та комунальних послуг Андрія Геруса про те, що імпортні поставки з Росії в кінці жовтня – на початку листопада стали збитковими.

Як повідомляють джерела ExPro на ринку, середньодобовий показник імпорту електроенергії з РФ у жовтні становив 4,12 млн кВт-год, а 1-3 листопада імпорт збільшився до 12 млн кВт-год.

У жовтні поставки електроенергії з Росії загалом становили 128 млн кВт-год. При цьому, за даними джерел, обсяги імпорту електроенергії з Білорусі протягом липня-жовтня зросли в два рази - зі 103 до 215 млн кВт-год.

Згідно раніше опублікованої інформації Геруса, у жовтні імпорт електроенергії з Росії та Білорусі здійснювався лише на ринок «на добу наперед» (без двосторонніх договорів). За даними ДП «Оператор ринку», у жовтні загальний обсяг продажу електроенергії на РДН в ОЕС України становив 3,349 млрд кВт-год. Таким чином, доля імпортованої з РФ та Білорусі електроенергії на ринку «на добу наперед» в ОЕС України у жовтні (379 млн кВт-год) становила 11,3%.

Як повідомляв ExPro, імпорт електроенергії з Росії розпочався з початку жовтня. Поставки по двостороннім договорам стали можливими після внесення змін до закону «Про ринок електроенергії» (18 вересня 2019р), за ініціативи голови профільного парламентського комітету Андрія Геруса.

Розширення торгівлі з країною-агресором було розкритиковано рядом депутатів та ЗМІ, після цього 16 жовтня парламентський комітет з питань енергетики та ЖКГ схвалив законопроект №2236-2, яким пропонується виключити можливість імпорту електроенергії з Росії для продажу на ринку двосторонніх договорів, однак таку можливість пропонується залишити для поставок з Білорусі.

3 листопада Герус на своїй Facebook-сторінці опублікував підсумки роботи ринку електроенергії, в яких він заявив про збитковість для трейдерів здійснення імпортних операцій з Росії та Білорусі. «Останній тиждень жовтня імпорт був збитковий, тому деякі компанії припинили такий імпорт у листопаді. У перші дні листопада імпорт також збитковий», - зазначав він.

12:31 / 4 листопада 2019

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події