Імпорт е/е з РФ та Білорусі витіснив «Енергоатом» з РДН – Недашковський

Президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський заявив, що на даний момент імпорт електроенергії з Росії та Білорусі витіснив «Енергоатом» з ринку на добу на перед через заявлені дуже низькі ціни на е/е.

Про це він повідомив журналістам під час конференції «Атомна енергетика в період трансформації»

«Дивіться, це питання, я не кажу про політичну складову, конкурентної боротьби, були періоди коли ми витісняли імпорт. На даний момент ситуація така, що заявлені дуже низькі ціни (електроенергії, що імпортується з РФ та Білорусі – ред.) на РДН. Ми змушені піти на балансуючий ринок. Це для нас додаткове фін навантаження. Чому? Тому, що ці кошти ми отримаємо тільки через місяць», - заявив він.

В свою чергу він запропонував як можна вийти з даної ситуації

«Якби було не 10% (від всієї електроенергії, яка продається «Енергоатом» на РДН в рамках механізму ПСО – ред.) дали 25% можливості конкурувати на РДН або частину на ринку двосторонніх договорів, ми б витіснили російську електроенергію», - додав він.

За його даними ціна імпортної електроенергії з РФ складає близько 1,37 грн кВт-год.

Як повідомляв ExPro, імпорт електроенергії з Росії в Об’єднану енергосистему України на початку листопада 2019р збільшився у порівнянні із середньодобовим показником за жовтень у 3 рази – до 12 млн кВт-год/добу, незважаючи на нещодавню заяву голови парламентського комітету з питань енергетики та комунальних послуг Андрія Геруса про те, що імпортні поставки з Росії в кінці жовтня – на початку листопада стали збитковими.

12:55 / 6 листопада 2019

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події