Молдова звернулася по допомогу до ЄС у зв’язку зі скороченням поставок газу від «Газпрому»

Молдова звернулося по допомогу до країн ЄС після скорочення поставок російського газу від «Газпрому» з початком жовтня. Країна не хоче укладати новий контракт з «Газпромом» за новими високими цінами і планує домовитися про угоду з Румунією. Про це повідомляє Financial Times.

Зокрема, країна просить надати екстрені поставки газу. Минулий контракт закінчився 30 вересня, ціна газу по ньому була $200/тис куб м, натомість зараз країна купує газ по ринковій ціні у $790/тис куб м.

За словами віце-прем’єра Молдови Андрея Спіну ціни «не виправдані і нереальні для Молдови». Спіну також зазначив, що Молдова веде перемовини з «Газпромом» щодо нового контракту, проте також вивчає «альтернативні маршрути поставок газу» з Росії, Румунії, України та інших країн ЄС.

Як повідомляло ExPro, Молдова у жовтні зіштовхнулася із дефіцитом природного газу у зв’язку із скороченням поставок. Фактично, країна отримує близько 54 млн куб м газу щодоби, що складає 67% із необхідних 80 млн куб м. Таким чином, добове споживання у жовтні перевищило фактичні поставки газу. Країна покриває дефіцит газу за рахунок ресурсу з магістральних газопроводів, що призводить до зниження тиску у них.

Moldovagaz звернулося до споживачів із проханням скоротити обсяги споживання газу, зокрема переходити на альтернативні види палива. Насамперед, компанія просить цукрові заводи переходити на використання мазуту.

13:00 / 12 жовтня 2021

Подiї
09:30 / 29 березня, 2022
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
Всі події