Міненерго розробляє нову модель ПСО на ринку електроенергії

Міністерство енергетики України почало розробляти нову модель ПСО на ринку електричної енергії, узгоджуючи з учасниками ринку, на яких покладено спеціальні обов’язки – ДП «НАЕК «Енергоатом» та ПрАТ «Укргідроенерго».

Про початок розробки нового ПСО 6 травня повідомив прес-центр Міненерго.

«Міненерго почало роботу над новою моделлю ПСО, яка має максимально відповідати інтересам як учасників ринку, так і споживачів…Узгодженість моделі ПСО з державними підприємствами, на які покладено зобов’язання – ПрАТ «Укргідроенерго» та НАЕК «Енергоатом», є одним з ключових орієнтирів міністерства в роботі над проєктом.», - йдеться в повідомленні.

Як повідомляло агентство ExPro, Кабмін 28 квітня вніс зміни до постанови КМУ №483 від 05.06.2019 (в Положення про покладання спецобов'язків на ринку електричної енергії), згідно яких з 1 червня «Гарантований покупець» буде виключений з поставки електроенергії населенню, а «Енергоатом» та «Укргідроенерго» мають забезпечити поставку електроенергії в торгових зонах ОЕС України та Острів БуТЕС відповідно.

Згідно постанови, «Енергоатом» має здійснювати продаж електроенергії постачальникам універсальних послуг напряму, забезпечуючи повний обсяг споживання населення (весь графік споживання – базові, позапікові та пікові навантаження) в усіх регіонах ОЕС України. А забезпечення потреб населення в Острові БуТЕС повністю покладено на «Укргідроенерго», компанія повинна буде здійснювати закупівлі електричної енергії на вільному ринку для забезпечення повної потреби населення (весь графік навантаження) в БуОС, і придбані обсяги компанія буде продавати ПУП.

Після прийняття нової моделі ПСО, «Енергоатом» та «Укргідроенерго» заявили про ймовірні збитки за умов функціонування цієї моделі. Компанії оцінюють фінансові втрати в 3 млрд грн та 2,3 млрд грн відповідно.

11:33 / 7 травня 2021

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події