Міненерго пропонує з 2021р змінити тарифи на е/е для населення на фоні зростання складових її вартості

Міністерство енергетики пропонує з початку 2021р переглянути тарифи на електроенергію для побутових споживачів на фоні того, що вже на сьогодні ціна електроенергії як товару в структурі чинних тарифів становить лише 1 коп./кВт-год (при ринковій ціні біля 1,4 грн/кВт-год), а з грудня 2020р та січня 2021р зросте вартість транспортування, що зробить поставку для населення планово збитковою для постачальників універсальних послуг.

Про це 26 листопада 2020р під час брифінгу повідомив в.о. міністра енергетики Юрій Бойко.

«Безумовно, підходи до формування тарифів будуть змінені, але дата, графік, обсяг – це ще предмет дискусії з метою пошуку максимально збалансованого рішення», - сказав він, додавши, що рішення ще готується для розгляду на засідання Кабінету міністрів.

За словами Бойко, вартість електроенергії як товару у структурі тарифу для населення становить 1 коп./кВт-год. «На сьогоднішній день, побутовий споживач платить за електроенергію виробнику 1 копійку», - сказав він.

Бойко додав, що вартість транспортування електроенергії населенню з урахуванням тарифу постачальника універсальних послуг становить 1,03 грн/кВт-год, а середньозважений по Україні тариф для населення складає 1,04 грн/кВт-год.

Таким чином, за словами очільника Міненерго, в діючих тарифах для населення оплачується лише поставка електроенергії.

«В грудні тариф НЕК «Укренерго» з 24 стає 31 коп./кВт-год, відповідно, доставка електроенергії для всіх споживачів, в тому числі побутових, зростає на 7 коп./кВт-год, що робить планово збитковою діяльність навіть при купівлі електроенергії за 1 копійку. Це все не може довго працювати при такій моделі», - сказав в. о. міністра.

За словами Бойко, з 1 січня 2021р будуть введені нові ставки тарифів на розподіл на основі стимулюючого тарифоутворення, що разом із підняттям тарифу на передачу підвищить середню вартість доставки електроенергії по Україні з 1,03 до 1,37 грн/кВт-год та збільшить збитки постачальників універсальних послуг.

11:26 / 26 листопада 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події