Комітет з питань енергетики Ради одноголосно підтримав законопроект Кабміну про скорочення «зелених» тарифів

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальному господарству Верховної Ради України погодив для подачі на голосування у першому читанні законопроект Кабінету міністрів №3658, який передбачає скорочення «зелених» тарифів і врегульовує кризу в секторі відновлюваної генерації. Відповідне рішення одноголосно підтримали депутати комітету 25 червня.

Нагадаємо, сьогодні, 25 червня, Секретаріат енергетичного співтовариства опублікував заяву, в якій закликав народних депутатів до виходу на літні канікули (середина липня) проголосувати за прийняття у Верховній Раді урядового законопроекту №3658.

Згідно з позицією організації, підписання меморандуму з двома основними асоціаціями, що представляють інвесторів у відновлювану енергетику та урядом України 10 червня 2020р в рамках процесу медіації є важливим досягненням.

При цьому Енергоспівтовариство вказало, що проблеми зеленої енергетики є лише частиною з великого переліку проблем, які існують на ринку електроенергії України.

Як повідомляло агентство ExPro, 10 червня Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль т. в. о. міністра енергетики Ольга Буславець (з боку уряду) та Українсько-Європейське енергетичне агентство, Українська вітроенергетична асоціація (з боку інвесторів у сектор ВДЕ) підписали довгоочікуваний Меморандум, який визначає компромісні рішення щодо подальшого регулювання сектору відновлюваної енергетики. Переговори з інвесторами тривали більше півроку за попереднього керівництва Міненерго, проте результаті не було досягнути.

Підписаний документ дозволяє одночасно вирішити два питання – забезпечити діяльність та інвестиційну привабливість сектору ВДЕ, який забезпечує 20 млрд грн податкових відрахувань щорічно та зменшити фінансовий дефіцит на ринку електроенергії, який оцінюється в 50 млрд грн.

Для реалізації положень Меморандуму Кабінет міністрів під керівництвом Дениса Шмигаля подав до парламенту законопроект №3658. Останній передбачає зниження «зелених» тарифів для ВЕС введених в експлуатацію до 2020р на 7,5%, для СЕС - на 15%. Також він встановлює відповідальність за небаланси виробникам ВДЕ в 2021р в розмірі 50% від помилки прогнозу і 100% в 2021р. В свою чергу, законопроект пропонує, що держава вирішить проблему поточної заборгованості (18 млрд грн) перед виробниками «зеленої» електроенергії - 40% до кінця 2020р і 60% у наступному році (по 15% кожного кварталу). На сьогодні, енергетична галузь України переживає кризу. Всі без винятку державні компанії на ринку електроенергії накопичили багатомільярдні борги за останні 9 місяців роботи.

Також раніше виник скандал, пов'язаний з листуванням двох народних депутатів - глави і члена Комітету з питань енергетики Андрія Геруса і Андрія Жупанина. В SMS-переписці містилися нецензурні формулювання, які передбачають намір розправи з інвесторами в «зелену» енергетику, що викликало ряд критичних заяв міжнародних інвесторів і організацій, які закликали Володимира Зеленського зустрітися з інвесторами і вирішити проблему «зелених».

19:03 / 25 червня 2020

Подiї
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
Всі події