Комітет енергетики представив рейтинг ОСР по показникам приєднання до розподільчих мереж

Комітет енергетики та житлово-комунальних послуг, під головуванням народного депутата Андрія Геруса, представив рейтинг «найкращих» та «найгірших» операторів систем розподілу за показниками приєднання до розподільчих мереж (ОСР).

Про це повідомлялось 1 грудня під час круглого столу від профільного комітету на тему: «Приєднання споживачів електричної енергії до мереж», для надання оцінки наслідків законопроекту щодо спрощення підключення до електромереж (№ 5009).

Це гарний пакет змін, але я не можу сказати, що за ці півроку, мабуть вони дали ті результати на які ми очікували, але дійсно ми бачимо скорочення приєднання, яке скоротилось в 1,5 – 2 рази – до 75 днів по 3 кв. Зараз ми робимо формування загального електронного реєстру, де ми не очікуючи скарги від споживачів, бачити які заяви по всім приєднанням подавались, на якому етапі вони. У випадку настання якогось збою, самостійно звертатись до компаній та вимагати у них пояснень, що відбувається не так в тому чи іншому приєднанні», - прокоментував запровадження та наслідки законопроекту № 5009 - Дмитро Коваленко, член НКРЕКП.

Коваленко повідомив, що НКРЕКП сподівається зробити цей реєстр в середині 2022р, а на сьогодні такий реєстр збирається у паперовому вигляді.

Нижче наведені результати моніторингу розподільчих операторів в частині підключення до електромереж: 

Коментуючи показники ОСР, що входять до складу «ДТЕК Мережі», Ірина Протопопова, керівник департаменту по регуляторним питанням даної компанії повідомила наступне:

«Що стосується саме Київських регіональних електромереж (ДТЕК КРЕМ), ми збільшили кількість підрядних організацій з 30 до 45, збільшили кількість працівників, які виконують приєднання… з 80 до 140 осіб. Це бригади які ми наймаємо, навчаємо, готуємо. За іншими ОСР у нас видержуються передбачені нормативні строки по стандартним та нестандартним приєднанням. Плюс дистанційна робота не дозволяє нам відключати споживачів, щоб підключити нових, адже є школярі які сидять вдома і тд».

Крім того, Протопопова зауважила, що після запровадження особистих кабінетів для споживачів, це дуже скоротило строки приєднання.

«Завдяки особистим кабінетам, ми скоротили кількість процедур, ми всю інформацію публічно надаємо завдяки публічному договору, а коли клієнт сплатив він вважається приєднаним до договору, і це все відбувається онлайн», - резюмувала вона.

При цьому, за словами представниці компанії, по першій ступені підключення (до 16 кВт) деякі ОСР «ДТЕК Мережі» виконують приєднання в середньому від 19 до 30 днів, при нормативних 45.

«По другій ступені (від 16 до 50 кВт), у нас середній термін становить від 37 до 46 днів, по всіх ОСР при нормативному строку 60 днів. По Київським регіональним у нас за 10 міс 2021р близько 61 дня виходить», - повідомила Протопопова.

В свою чергу, ПрАТ «Закарпаттяобленерго» пояснило збільшення кількості приєднань за рахунок розвитку туристичного напрямку в регіоні.

«Внаслідок цього, кількість звернень споживачів щодо приєднання у нас дійсно збільшилась. Це десь на 10% більше, ніж у минулому році», - зауважив представник «Закарпаттяобленерго».

АТ «Прикарпаттяобленерго» пояснило збільшення кількості приєднань наступним чином:

«У нас цього року феномен, різко зросло кількість звернень для приєднання, і по побутовим споживачам і по сонячним електростанціям, але ми не знаємо чому. По закону ми маємо ще дуже мало результатів, тобто послуг які почали діяти під час його затвердження», - пояснила представниця компанії.

Як зазначив Андрій Герус, ефект закону можливо буде оцінити приблизно через рік.

АТ «Чернівціобленерго» повідомило, що кількість підключень збільшується лише починаючи від 2-го кварталу, й надалі.

«В першому кварталі до нас майже не звертались, в другому та третьому кварталах клієнти починають звертатись. Якщо ви говорите що у нас всього 16 виконаних тех. умов. То я можу сказати, що за 3 кв уже 45 виконаних умов, а за 4 квартал вже буде понад 50», - повідомив представник ОСР.

АТ «Вінницяобленерго» пояснило великий строк приєднання до мереж наступним чином:

«У нас є проблематика розбудови комплексних розбудов мереж, і щє одна з проблем яка стосується землевідведення. Тільки механізм землевідведення, для того щоб вийти на договір сервітуту займає в середньому 180 днів. Кількість звернень споживачів по цьому питанню у нас налічує близько 100», - обґрунтував представник компанії.

Як повідомляло агентство ExPro, 19 серпня Президент України Володимир Зеленський підписав закон № 5009 від 03.02.2021р, який вводить зміни в ряд законів та кодексів для спрощення приєднання електроустановок до електричних мереж.

17:02 / 1 грудня 2021

Подiї
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
Всі події