Колишній підрядник на ЦСВЯП не виконував свої зобовʼязання – відповідь «Енергоатому» на розслідування

Державне підприємство «НАЕК «Енергоатом» відповіло на звинувачення журналістів проєкту «Схеми» щодо можливого затягування будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива та зміни генерального підрядника. В атомній компанії вказали, що колишній підрядник «Укрбудмонтаж» не виконував свої зобовʼязання, тому «Енергоатом» був вимушений укласти договір з ТОВ «БК КБР».

Відповідь НАЕК опублікував пресцентр компанії.

«Однак в останній програмі, на жаль, було допущено ряд неточностей та маніпуляцій, що спотворюють реальний стан справ. Також у матеріалах журналістів не згадуються справжні причини затримки з уведенням в експлуатацію вже збудованого ЦСВЯП. Головна з цих причин – невиконання колишнім генеральним підрядником компанією «Укрбудмонтаж» зобов’язань за контрактом на будівництво Сховища. Цей контракт було підписано у 2017 р. на суму 1,4 млрд. грн», - зазначили в «Енергоатомі».

В «Енергоатомі» вказують, що за результатами перевірки умов та стану виконання робіт від «Укрбудмонтаж» було виявлено численні порушення щодо кошторисної вартості, якості та обсягу виконаних робіт, всі матеріали були передані до правоохоронних органів, поки триває досудове розслідування.

«Враховуючи стратегічну важливість Централізованого сховища, неприпустимість бракованих та неякісних складових при його спорудженні, а також з метою заощадження близько 200 млн доларів США за рахунок припинення вивезення відпрацьованого ядерного палива до РФ, було прийнято рішення у найкоротші терміни вжити всіх можливих заходів для термінового завершення будівництва Сховища та введення його в експлуатацію», - пояснюють в «Енергоатомі» укладання контракту з новим контрагентом – ТОВ «БК КБР».

Зокрема, в пресцентрі зазначили, що договір з новим підрядником є таємним документом, адже у ньому зазначені заходи щодо фізичного захисту та радіаційної безпеки.

В «Енергоатомі» підсумували, що на сьогодні будівництво ЦСВЯП завершене, проводяться холодні випробування та очікується, що 3 контейнери з відпрацьованим ядерним паливом з ЮУАЕС будуть туди доставлені у третій декаді квітня цього року.

13:49 / 21 січня 2022

Подiї
09:30 / 29 березня, 2022
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
Всі події