«Казатомпром» виграв тендер «Енергоатому» на поставку уранового концентрату у 2019р

Казахська національна компанія «Казатомпром» виграла тендер ДП «НАЕК «Енергоатом» на поставку обсягу уранового оксидного концентрату у 2019р. Про це в коментарі для EXPRO повідомив президент «Енергоатому» Юрій Недашковський.

«Є переможець - це казахська компанія «Казатомпром», - сказав Недашковський. Обсяг поставок голова української компанії не уточнив. За його словами, іншу частину уранового концентрату «Енергоатом» планує придбати в українського виробника «Східного гірничо-збагачувального комбінату».

«Частину ми будемо купувати в них («Казатомпрому» - ред.), іншу частину ми будемо закуповувати у нашого «Східного ГЗК», - сказав він, додавши, що на сьогодні сторони ведуть переговори щодо обсягу поставки.

«Вони просять більше щоб було 1100 т, ми пропонуємо їм 970 т. Ми зараз узгоджуємо обсяг», - зазначив Недашковський, додавши, що «Енергоатом» очікує на перегляд ціни на урановий концентрат в тарифі на відпуск електроенергії.

«Ціна $75/кг, яка закладена в тарифі, вона звичайно дуже низька для Східного ГЗК. Таке значення дозволяє просто не зупинити виробництво. Ми чекаємо все-таки перегляду методики, яку затвердила НКРЕКП для того, щоб врахувати той факт, що українські уранові родовища відносяться до третьої категорії і там собівартість $80-130/кг і вона ніяк не може бути $75», - зазначив президент «Енергоатому».

Як повідомлялося, декілька місяців тому «Енергоатом» оголосив тендер на купівлю 1200т уранового концентрату.

11:31 / 7 листопада, 2018