Кабмін планує затвердити порядок організації продажу газу приватного видобутку на біржі

Кабінет міністрів України на засіданні 12 січня планує затвердити порядок організації та проведення біржових торгів з продажу природного газу власного видобутку (приватними компаніями) на біржі для задоволення потреб соціальної сфери.

Відповідно до проєкту постанови, Міністерство енергетики має затвердити персональний склад комітету з нагляду за біржовими торгами. Разом з тим, сам порядок поки що не прикріплено до матеріалів засідання.

Як повідомлялося, Мінагрополітики затвердило список з 6 803 підприємств які отримають природний газ за пільговою ціною.

Нагадаємо, що 30 грудня 2021р Кабмін прийняв постанову №1435, якою встановив «на період дії карантину, але не довше ніж до 30 квітня 2022р» граничний рівень надбавки до ціни природного газу власного видобутку (без урахування рентних платежів) на рівні не більше 24% при його постачанні компаніям, котрі займаються виробництвом продовольчих товарів із переліку товарів, які мають істотну соціальну значущість. Торгівельну надбавку на постачання природного газу власного видобутку для задоволення потреб вищезгаданих суб’єктів господарювання встановлено на рівні не вище ніж 1%. 20% обсягу видобутого приватниками природного газу внесено до переліку видів продукції, торгівля якими здійснюється виключно на організованих товарних ринках.

Згідно постанови Кабміну, газ продаватиметься на ТБ «Українська енергетична біржа» (УЕБ).

За розрахунками ExPro щомісяця приватні видобувники будуть змушені продавати на біржі близько 80-90 млн куб м природного газу.

Нагадаємо, що Асоціація газовидобувних компаній виступила з критикою ініціатив Уряду, наголошуючи, що державне регулювання ціни на видобутий газ – це абсолютно неринковий механізм, через який, Україна може втратити власний газовидобуток.

11:18 / 12 січня 2022

Подiї
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
Всі події