«Газпром» припинив подачу газу через ГВС «Сохранівка»

Російський «Газпром» 11 травня о 6:55 закрив кран на магістральному газопроводі «Союз» на території Росії, таким чином припинивши подачу газу для транзиту через ГВС «Сохранівка». Про це повідомляє пресслужба ТОВ «Оператор ГТС України» (ОГТСУ).

Крім того, о 9:00 11 травня диспетчери ОГТСУ зафіксували несанкціоновані зміни режимів транспортування газу, які свідчать про закриття газових кранів в районі КС «Новопсков» на окупованій території, а саме: кранів на магістральному газопроводі «Союз», а також магістральному газопроводі «Новопсков-Шебелинка», що транспортував газ на територію Донецької та Луганської областей.

В ОГТСУ також розкрили причини оголошення форс-мажору. Так, 9 травня диспетчери ОГТСУ отримали інформацію про самовільне втручання з боку Новопсковського проммайданчика в транзитні потоки газу по газопроводу Союз шляхом відкриття крану-перемички 17у. Інформація була додатково перевірена та підтверджена. Був зафіксований несанкціонований відбір транзитного газу з магістрального газопроводу «Союз» в газопроводи на неконтрольованій Україною території Луганської та Донецької областей. Фактично мова йде про крадіжку газу та неможливість ОГТСУ нести відповідальність за збереження транзитних обсягів. Внаслідок фактів прямого втручання окупантів у режими роботи української ГТС ОГТСУ був змушений оголосити форс-мажор по точці «Сохранівка».

Транзит через точку входу «Суджа» становить 72 млн куб м газу згідно поданих номінацій. В ОГТСУ також спростували заяву «Газпрому» про неможливість переведення транзитних потоків на «Суджу», зазначивши, що загальна технічна потужність «Суджі» - 244 млн куб м на добу. Крім того, з 12 по 25 жовтня 2020р у зв’язку з плановими ремонтами транзит газу уже переносили з «Сохранівки» на «Суджу».

Загалом, транзит російського газу 11 травня склав 72 млн куб м, що на 26% менше, ніж попереднього дня (97,5 млн куб м).

14:55 / 11 травня 2022

Подiї
09:30 / 29 березня, 2022
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
Всі події