«Газпром» отримав офіційне повідомлення від ОГТСУ про форс-мажорні обставини

Російський «Газпром» отримав офіційне повідомлення від ТОВ «Оператор ГТС України» (ОГТСУ) про форс-мажорні обставини, повідомляє офіційний представник «Газпрому» Сєрґєй Купріянов.

Так, «Газпрому» надійшло повідомлення від ОГТСУ про припинення прийому номінацій у ГВС «Сохранівка» для транзиту російського газу через Україну. ОГТСУ пропонує перенести обсяги транзиту на «Суджу». Одночасно з цим надійшло повідомлення від НАК «Нафтогаз України» про те, що у разі продовження подачі газу з російської сторони на «Сохранівку» відповідно буде зменшено обсяги на точках виходу з ГТС України.

У зв’язку з цим «Газпром» заявляє, що не отримав жодних підтверджень обставин форс-мажору, не бачить жодних перешкод для продовження роботи в колишньому режимі. За словами «Газпрому» українські фахівці весь цей час працювали на «Сохарнівці» та КС «Новопсков» та продовжують це робити, транзит через «Сохранівку» забезпечувався в повному обсязі, жодних нарікань від контрагентів не було.

У російській компанії зазначають, що перед європейськими споживачами повністю виконують всі свої зобов’язання, постачають газ для транзиту відповідно до контракту та операторської угоди, послуги з транзиту повністю оплачені.

За словами «Газпрому», перенесення обсягів на «Суджу», виходячи з російської потокової схеми, технологічно неможливе, а розподіл обсягів чітко прописано в угоді про взаємодію від 30.12.2019р.

19:53 / 10 травня 2022

Подiї
09:30 / 29 березня, 2022
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
Всі події