«Гарпок» та «Укренерго» за 2020р боргують «Укргідроенерго» близько пів мільярда гривень

ДП «Гарантований покупець» та НЕК «Укренерго» боргують ПрАТ «Укргідроенерго» за перше півріччя 2020 року сумарно близько пів мільярда гривень грн. Така сума боргу є значною для генеруючої компанії з огляду на критично малу водність в річках та необхідність виконання інвестиційної програми у 2020 році.

Про це в коментарі для агентства ExPro повідомив генеральний директор «Укргідроенерго» Ігор Сирота.

«За цих півроку, заборгованість «Гарантованого покупця» - 305 млн. грн., НЕК «Укренерго» - за перший квартал 2020 року – близько 70 млн. грн. Крім того, ПрАТ «Укргідроенерго» працює над звіркою заборгованості НЕК «Укренерго» за другий квартал і це доволі важкий процес. Для нашої компанії – це великі суми, враховуючи, що цей рік критичний по водності», - сказав він.

Зменшення водності у Дніпрі та Дністрі, за словами Сироти, призвело до того, що компанія вимушено скоротила прогнозні обсяги виробництва електроенергії у 2020 році на 45% у порівнянні з попереднім прогнозним балансом на 2020 рік - до 5,5-6 млрд кВт/год. Це, в свою чергу, призвело до суттєвого скорочення інвестиційної програми.

«Ми залишили лише захищені та критично важливі статті, необхідні для забезпечення безперебійної та безпечної роботи ОЕС України. Ми залишили четвертий агрегат (Дністровської ГАЕС – ред.), пуск якого вкрай важливо забезпечити. Залишили саме пускове обладнання, оскільки, разом з рештою обладнання, яке необхідне для агрегату, треба було б додатково профінансувати 2 млрд грн. Цього року фінансуємо лише 1,4 млрд грн, тому агрегат ми пускаємо, а всі допоміжні системи ми плануємо будувати наступного року. Крім того, у поточному році ми здаємо 9-10 агрегатів ГЕС після реконструкції», - пояснив голова компанії.

Сирота додав, що перший пуск четвертого гідроагрегату планується в кінці грудня 2020р. «Пуск планується до Дня енергетика (22 грудня 2020р – ред.)», - сказав він.

14:36 / 16 липня, 2020

Подiї
11:00 / 13 лютого, 2020
AGROPETROL 2020 AGROPETROL – це єдиний в Україні майданчик для зустрічі виробників та постачальників дизпалива, бензину, пропан-бутану, природного газу та електроенергії зі споживачами – представниками агрокомпаній та промислових підприємств. В Києві 13 лютого зустрінуться представники відділу закупівель з трейдерами
AGROPETROL 2020
08:00 / 26 вересня, 2019
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019 Україна має всі шанси відновити роботу найперспективнішого нафтогазового регіону – Південного. Поклади нафти і газу розташовані як на суші, так і на морі. На шельфову ділянку Чорного моря «Дельфін» вже подали заявку 4 компанії, які мають намір укласти з Україною Угоду про розподіл продукції (УРП). Odesa Offshore Conference 2019 – є найкращим майданчиком для зустрічі українських та закордонних замовників з буровими та сервісними компаніями та постачальниками обладнання.
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2019
12:00 / 13 червня, 2019
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії Для обговорення процесу впровадження нового ринку електроенергії, яке заплановано на 1 липня 2019р, компанія ExPro Consulting зібрала в інформагентстві "Укрінформ" провідних гравців ринку, а також більше 120 незалжених постачальників та споживачів електроенергії.
Круглий стіл: Ризики та переваги впровадження нового ринку електроенергії
Всі події