Energy Community пропонує продавати газ «Укргазвидобування» для потреб населення на майданчику УЕБ

Секретаріат Енергетичного Співтовариства пропонує з початку липня продавати природний газ, який видобувається «Укргазвидобування» та може бути спрямований на забезпечення потреб населення без обов’язкового продажу НАК «Нафтогаз України», реалізовувати різним учасникам ринку на майданчику «Української енергетичної біржі».

Відповідна позиція Енергетичного Співтовариства була озвучена 19 вересня під час засідання парламентського комітету з питань енергетики та ЖКП.

«Energy Community було запропоновано здійснювати продаж цього ресурсу на «Українській енергетичній біржі», щоб всі учасники ринку могли отримати безперешкодний доступ до нього та забезпечувати населення газом за реальними конкурентними цінами», - зазначається у повідомленні.

В Секретаріаті зазначили, що відповідно до законодавства, яке регламентує ПСО на ринку газу, з 1 липня «Укргазвидобування» більше не буде зобов’язана продавати газ для потреб населення «Нафтогазу», а лише газ, який необхідний для забезпечення потреб теплокомуненерго. Пропозицію реалізації газу через УЕБ підтримали всі постачальники газу населенню.

«Такий крок дозволить сформувати в Україні реальні цінові бенчмарки на вільному біржовому ринку природного газу, які можуть застосовуватися при визначенні цін для сегменту ТКЕ, що залишається під ПСО ще на рік, а не використовувати формули, як зараз, що не відображають реальний рівень цін», - зазначили в Секретаріаті.

Energy Community також презентували механізм проведення спеціалізованих аукціонів з продажу газу для потреб ТКЕ, де «Нафтогаз» виконуватиме роль гарантованого постачальника, якщо їх не знайдеться на ринку.

Як повідомляло агентство ExPro, з 2020р «Українська енергетична біржа» більш, ніж втричі збільшила обсяги торгівлі газом, заявляє про свою готовність запустити торгівлю стандартними контрактами в режимі добового балансування та декларує курс на поступовий перехід до торгівлі відповідно технологій європейських бірж.

15:53 / 20 травня 2020

Подiї
09:30 / 29 березня, 2022
09:00 / 23 вересня, 2021
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021 EXPRO Consulting разом з «Укргазвидобування» запрошують провідні нафтогазові та сервісні компанії до Одеси, де 23 - 24 вересня на Odesa Offshore Conference 2021 будуть обговорені сучасні технології видобутку вуглеводнів на суші і шельфі. Актуальною темою одеської конференції буде розбудова інфраструктури південного регіону України
ODESA OFFSHORE CONFERENCE 2021
09:00 / 20 травня, 2021
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021 Карпатська нафтогазова конференція традиційно збирає видобувників, сервісні, бурові компанії та трейдерів у Львові. 20-21 травня EXPRO об‘єднає представників нафтогазової галузі та вперше підніме питання торгівлі електроенергії і напрямку декарбонізації та використання водню в Україні та Європі
CARPATHIAN OIL & GAS CONFERENCE 2021
Всі події